GWM Ora 03 vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech vodi 7 prema 3
Najveće razlike: Punjenje 15–80% — GWM Ora 03 48 min, Renault 5 E-Tech 30 min · Punjenje DC — GWM Ora 03 67 kW, Renault 5 E-Tech 100 kW · Prtljažnik — GWM Ora 03 228 l, Renault 5 E-Tech 326 l.
GWM Ora 03
GWM Ora 03 je električni automobil tipa hatchback, segmenta B, koji nudi dva različita kapaciteta baterije, uz zajedničku snagu pogonskog motora.
Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech je električni automobil tipa hatchback iz segmenta B s pogonom na prednje kotače (FWD): snage od 95 do 150 konjskih snaga, dometa do 430 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 100 kW.
Profil u odnosu na tržište: GWM Ora 03 vs Renault 5 E-Tech
GWM Ora 0363 kWh
Renault 5 E-TechComfort Range 150
GWM Ora 03 ili Renault 5 E-Tech — tko pobjeđuje gdje
Renault 5 E-Tech vodi 7 prema 3
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmRenault 5 E-Tech +10 km
- Baterija kWhGWM Ora 03 +11 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −2,3 kWh/100 km
- Snaga KSGWM Ora 03 +21 KS
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −0,3 s
- Maksimalna brzina km/hGWM Ora 03 +10 km/h
- Punjenje DC kWRenault 5 E-Tech +33 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minRenault 5 E-Tech −18 min
- Težina ↓ kgRenault 5 E-Tech −131 kg
- Prtljažnik lRenault 5 E-Tech +98 l
Tehnički podaci: GWM Ora 03 vs Renault 5 E-Tech
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | GWM Ora 0363 kWh | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 420 km | 430 km | Renault +10 km |
| Baterija | 63 kWh | 52 kWh | GWM Ora +11 kWh |
| Potrošnja ↓ | 16,5 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −2,3 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 67 kW | 100 kW | Renault +33 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 15–80% ↓ | 48 min | 30 min | Renault −18 min |
| Domet po minuti punjenja | 5,7 km/min | 9,3 km/min | Renault +3,6 km/min |
| Napon | 400 V | 400 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 171 KS | 150 KS | GWM Ora +21 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 8,2 s | 7,9 s | Renault −0,3 s |
| Maksimalna brzina | 160 km/h | 150 km/h | GWM Ora +10 km/h |
| Pogon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 1580 kg | 1449 kg | Renault −131 kg |
| Prtljažnik | 228 l | 326 l | Renault +98 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 4235 mm | 3922 mm | GWM Ora +313 mm |
| Širina | 1825 mm | 1774 mm | GWM Ora +51 mm |
| Visina | 1603 mm | 1498 mm | GWM Ora +105 mm |
| Međuosovinski razmak | 2650 mm | 2540 mm | GWM Ora +110 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
GWM Ora 03
Renault 5 E-Tech
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
GWM Ora 03
Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment B
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — GWM Ora 03 ili Renault 5 E-Tech?
Renault 5 E-Tech ide dalje: 430 km WLTP nasuprot 420 km modela GWM Ora 03. Razlika je 10 km.
Zašto GWM Ora 03 ima veću bateriju, a manji domet od Renault 5 E-Tech?
GWM Ora 03 ima 63 kWh i pokriva 420 km, dok Renault 5 E-Tech s baterijom od 52 kWh pokriva 430 km. Potrošnja odlučuje: 16,5 naspram 14,2 kWh/100 km.
Koji ima veći prtljažni prostor?
Renault 5 E-Tech nudi više: 326 l nasuprot 228 l u modelu GWM Ora 03. Razlika je 98 l.
Koji se brže puni?
GWM Ora 03 prihvaća do 67 kW DC, Renault 5 E-Tech do 100 kW. Punjenje od 15 do 80% traje 48, odnosno 30 min.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.



