Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Volkswagen ID. Cross vodi 6 prema 3
Najveće razlike: Snaga — Ford Puma Gen-E 168 KS, Volkswagen ID. Cross 211 KS · 0–100 km/h — Ford Puma Gen-E 8 s, Volkswagen ID. Cross 7,1 s · Baterija — Ford Puma Gen-E 46,8 kWh, Volkswagen ID. Cross 52 kWh.
Ford Puma Gen-E
Ford Puma Gen-E je električni crossover iz B segmenta, koji nudi domet od 419 kilometara i ubrzanje od 0 do 100 km/h za 8 sekundi.
Volkswagen ID. Cross
Volkswagen ID. Cross je gradski SUV segmenta B, u modelnoj godini 2026. u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 316 do 427 km, snaga od 116 do 211 KS.
Profil u odnosu na tržište: Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Ford Puma Gen-EElectric
Volkswagen ID. Cross52 kWh 155 kW
Ford Puma Gen-E ili Volkswagen ID. Cross — tko pobjeđuje gdje
Volkswagen ID. Cross vodi 6 prema 3
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmVolkswagen ID. Cross +8 km
- Baterija kWhVolkswagen ID. Cross +5,2 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmFord Puma Gen-E −1,3 kWh/100 km
- Snaga KSVolkswagen ID. Cross +43 KS
- 0–100 km/h ↓ sVolkswagen ID. Cross −0,9 s
- Maksimalna brzina km/hBez razlike
- Punjenje DC kWVolkswagen ID. Cross +5 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minVolkswagen ID. Cross −2 min
- Težina ↓ kgFord Puma Gen-E −60 kg
- Prtljažnik lFord Puma Gen-E +48 l
Tehnički podaci: Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Ford Puma Gen-EElectric | Volkswagen ID. Cross52 kWh 155 kW | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 419 km | 427 km | Volkswagen +8 km |
| Baterija | 46,8 kWh | 52 kWh | Volkswagen +5,2 kWh |
| Potrošnja ↓ | 13 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,3 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 100 kW | 105 kW | Volkswagen +5 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 10–80% ↓ | 26 min | 24 min | Volkswagen −2 min |
| Domet po minuti punjenja | 11,3 km/min | 12,5 km/min | Volkswagen +1,2 km/min |
| Napon | 400 V | 400 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 168 KS | 211 KS | Volkswagen +43 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 7,1 s | Volkswagen −0,9 s |
| Maksimalna brzina | 160 km/h | 160 km/h | Bez razlike |
| Pogon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 1488 kg | 1548 kg | Ford −60 kg |
| Prtljažnik | 523 l | 475 l | Ford +48 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Ne | Da | samo Volkswagen |
| Duljina | 4214 mm | 4153 mm | Ford +61 mm |
| Širina | 1805 mm | 1794 mm | Ford +11 mm |
| Visina | 1555 mm | 1581 mm | Volkswagen +26 mm |
| Međuosovinski razmak | 2588 mm | 2601 mm | Volkswagen +13 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Ford Puma Gen-E
Volkswagen ID. Cross
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Ford Puma Gen-E
Volkswagen ID. Cross
Ostale usporedbe u ovoj klasi: Crossover / SUV, segment B
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo Volkswagen ID. Cross — njegova baterija od 52 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Ford Puma Gen-E s 46,8 kWh to ne nudi.
Koji se brže puni?
Ford Puma Gen-E prihvaća do 100 kW DC, Volkswagen ID. Cross do 105 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 26, odnosno 24 min.
Koji je jeftiniji za vožnju?
Ford Puma Gen-E troši manje struje: 13 kWh/100 km nasuprot 14,3 kWh/100 km u modelu Volkswagen ID. Cross. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 195 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.



