Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E

Ford Puma Gen-E vodi 6 prema 2

Najveće razlike: Prtljažnik — Alfa Romeo Junior 400 l, Ford Puma Gen-E 523 l · Potrošnja — Alfa Romeo Junior 15 kWh/100 km, Ford Puma Gen-E 13 kWh/100 km · 0–100 km/h — Alfa Romeo Junior 9 s, Ford Puma Gen-E 8 s.

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo Junior je kompaktniji električni SUV koji se nudi u dvije verzije snage, s dometom do 410 kilometara i maksimalnom snagom od 280 konjskih snaga.

Ford Puma Gen-E

Ford Puma Gen-E je električni crossover iz B segmenta, koji nudi domet od 419 kilometara i ubrzanje od 0 do 100 km/h za 8 sekundi.

Profil u odnosu na tržište: Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Alfa Romeo Junior ili Ford Puma Gen-E — tko pobjeđuje gdje

Ford Puma Gen-E vodi 6 prema 2

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmFord Puma Gen-E +9 km
    Alfa Romeo Junior
    410
    Ford Puma Gen-E
    419
  • Baterija kWhAlfa Romeo Junior +4,2 kWh
    Alfa Romeo Junior
    51
    Ford Puma Gen-E
    46,8
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmFord Puma Gen-E −2 kWh/100 km
    Alfa Romeo Junior
    15
    Ford Puma Gen-E
    13
  • Snaga KSFord Puma Gen-E +12 KS
    Alfa Romeo Junior
    156
    Ford Puma Gen-E
    168
  • 0–100 km/h ↓ sFord Puma Gen-E −1 s
    Alfa Romeo Junior
    9
    Ford Puma Gen-E
    8
  • Maksimalna brzina km/hFord Puma Gen-E +10 km/h
    Alfa Romeo Junior
    150
    Ford Puma Gen-E
    160
  • Punjenje DC kWBez razlike
    Alfa Romeo Junior
    100
    Ford Puma Gen-E
    100
  • Punjenje AC kWBez razlike
    Alfa Romeo Junior
    11
    Ford Puma Gen-E
    11
  • Težina ↓ kgAlfa Romeo Junior −18 kg
    Alfa Romeo Junior
    1470
    Ford Puma Gen-E
    1488
  • Prtljažnik lFord Puma Gen-E +123 l
    Alfa Romeo Junior
    400
    Ford Puma Gen-E
    523

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E
Ključni parametri Alfa Romeo Junior
Elettrica
Ford Puma Gen-E
Electric
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP410 km419 kmFord +9 km
Baterija51 kWh46,8 kWhAlfa Romeo +4,2 kWh
Potrošnja ↓15 kWh/100 km13 kWh/100 kmFord −2 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC100 kW100 kWBez razlike
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje ⚠27 min 20–80%26 min 10–80%1 min
Domet po minuti punjenja9,1 km/min11,3 km/minFord +2,2 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga156 KS168 KSFord +12 KS
0–100 km/h ↓9 s8 sFord −1 s
Maksimalna brzina150 km/h160 km/hFord +10 km/h
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓1470 kg1488 kgAlfa Romeo −18 kg
Prtljažnik400 l523 lFord +123 l
Duljina4170 mm4214 mmFord +44 mm
Širina1780 mm1805 mmFord +25 mm
Visina1500 mm1555 mmFord +55 mm
Međuosovinski razmak2557 mm2588 mmFord +31 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Alfa Romeo Junior

Trošak na 100 km4,5
Mjesečno56
Godišnje675

Ford Puma Gen-E

Trošak na 100 km3,9
Mjesečno49
Godišnje585

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Alfa Romeo Junior

Ford Puma Gen-E

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV / Crossover, segment B

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Alfa Romeo Junior ili Ford Puma Gen-E?

Ford Puma Gen-E ide dalje: 419 km WLTP nasuprot 410 km modela Alfa Romeo Junior. Razlika je 9 km.

Zašto Alfa Romeo Junior ima veću bateriju, a manji domet od Ford Puma Gen-E?

Alfa Romeo Junior ima 51 kWh i pokriva 410 km, dok Ford Puma Gen-E s baterijom od 46,8 kWh pokriva 419 km. Potrošnja odlučuje: 15 naspram 13 kWh/100 km.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Ford Puma Gen-E nudi više: 523 l nasuprot 400 l u modelu Alfa Romeo Junior. Razlika je 123 l.

Koji se brže puni?

Alfa Romeo Junior prihvaća do 100 kW DC, Ford Puma Gen-E do 100 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.