Cupra Raval vs GWM Ora 03
Cupra Raval vodi 6 prema 2
Najveće razlike: Prtljažnik — Cupra Raval 441 l, GWM Ora 03 228 l · Punjenje DC — Cupra Raval 105 kW, GWM Ora 03 67 kW · Snaga — Cupra Raval 211 KS, GWM Ora 03 171 KS.
Cupra Raval
Cupra Raval je gradski hatchback segmenta B, u modelnoj godini 2026. u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 328 do 444 km, snaga od 135 do 226 KS.
GWM Ora 03
GWM Ora 03 je električni automobil tipa hatchback, segmenta B, koji nudi dva različita kapaciteta baterije, uz zajedničku snagu pogonskog motora.
Profil u odnosu na tržište: Cupra Raval vs GWM Ora 03
Cupra Raval52 kWh
GWM Ora 0363 kWh
Cupra Raval ili GWM Ora 03 — tko pobjeđuje gdje
Cupra Raval vodi 6 prema 2
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmCupra Raval +24 km
- Baterija kWhGWM Ora 03 +11 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmCupra Raval −2,9 kWh/100 km
- Snaga KSCupra Raval +40 KS
- 0–100 km/h ↓ sCupra Raval −1,1 s
- Maksimalna brzina km/hBez razlike
- Punjenje DC kWCupra Raval +38 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Težina ↓ kgGWM Ora 03 −30 kg
- Prtljažnik lCupra Raval +213 l
Tehnički podaci: Cupra Raval vs GWM Ora 03
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Cupra Raval52 kWh | GWM Ora 0363 kWh | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 444 km | 420 km | Cupra +24 km |
| Baterija | 52 kWh | 63 kWh | GWM Ora +11 kWh |
| Potrošnja ↓ | 13,6 kWh/100 km | 16,5 kWh/100 km | Cupra −2,9 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 105 kW | 67 kW | Cupra +38 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje ⚠ | 28 min 10–80% | 48 min 15–80% | 20 min |
| Domet po minuti punjenja | 11,1 km/min | 5,7 km/min | Cupra +5,4 km/min |
| Napon | 400 V | 400 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 211 KS | 171 KS | Cupra +40 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 7,1 s | 8,2 s | Cupra −1,1 s |
| Maksimalna brzina | 160 km/h | 160 km/h | Bez razlike |
| Pogon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 1610 kg | 1580 kg | GWM Ora −30 kg |
| Prtljažnik | 441 l | 228 l | Cupra +213 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 4046 mm | 4235 mm | GWM Ora +189 mm |
| Širina | 1784 mm | 1825 mm | GWM Ora +41 mm |
| Visina | 1514 mm | 1603 mm | GWM Ora +89 mm |
| Međuosovinski razmak | 2599 mm | 2650 mm | GWM Ora +51 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Cupra Raval
GWM Ora 03
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Cupra Raval
GWM Ora 03
Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment B
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Cupra Raval ili GWM Ora 03?
Cupra Raval ide dalje: 444 km WLTP nasuprot 420 km modela GWM Ora 03. Razlika je 24 km.
Zašto GWM Ora 03 ima veću bateriju, a manji domet od Cupra Raval?
GWM Ora 03 ima 63 kWh i pokriva 420 km, dok Cupra Raval s baterijom od 52 kWh pokriva 444 km. Potrošnja odlučuje: 16,5 naspram 13,6 kWh/100 km.
Koji ima veći prtljažni prostor?
Cupra Raval nudi više: 441 l nasuprot 228 l u modelu GWM Ora 03. Razlika je 213 l.
Koji se brže puni?
Cupra Raval prihvaća do 105 kW DC, GWM Ora 03 do 67 kW.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.




