Cupra Raval vs Nissan Micra

Cupra Raval vodi 7 prema 1

Najveće razlike: Snaga — Cupra Raval 211 KS, Nissan Micra 150 KS · Prtljažnik — Cupra Raval 441 l, Nissan Micra 326 l · 0–100 km/h — Cupra Raval 7,1 s, Nissan Micra 8 s.

Cupra Raval

Cupra Raval je gradski hatchback segmenta B, u modelnoj godini 2026. u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 328 do 444 km, snaga od 135 do 226 KS.

Nissan Micra

Nissan Micra (model za 2026. godinu) je kompaktnih dimenzija, automobil tipa hatchback iz segmenta B, koji se nudi u dvije varijante s različitim rasponom vožnje i snagom motora, te ima pogon na prednje kotače.

Profil u odnosu na tržište: Cupra Raval vs Nissan Micra

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Cupra Raval ili Nissan Micra — tko pobjeđuje gdje

Cupra Raval vodi 7 prema 1

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmCupra Raval +28 km
    Cupra Raval
    444
    Nissan Micra
    416
  • Baterija kWhBez razlike
    Cupra Raval
    52
    Nissan Micra
    52
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmCupra Raval −1,1 kWh/100 km
    Cupra Raval
    13,6
    Nissan Micra
    14,7
  • Snaga KSCupra Raval +61 KS
    Cupra Raval
    211
    Nissan Micra
    150
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Raval −0,9 s
    Cupra Raval
    7,1
    Nissan Micra
    8
  • Maksimalna brzina km/hCupra Raval +10 km/h
    Cupra Raval
    160
    Nissan Micra
    150
  • Punjenje DC kWCupra Raval +5 kW
    Cupra Raval
    105
    Nissan Micra
    100
  • Punjenje AC kWBez razlike
    Cupra Raval
    11
    Nissan Micra
    11
  • Težina ↓ kgNissan Micra −158 kg
    Cupra Raval
    1610
    Nissan Micra
    1452
  • Prtljažnik lCupra Raval +115 l
    Cupra Raval
    441
    Nissan Micra
    326

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Cupra Raval vs Nissan Micra

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Cupra Raval vs Nissan Micra
Ključni parametri Cupra Raval
52 kWh
Nissan Micra
52 kWh
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP444 km416 kmCupra +28 km
Baterija52 kWh52 kWhBez razlike
Potrošnja ↓13,6 kWh/100 km14,7 kWh/100 kmCupra −1,1 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC105 kW100 kWCupra +5 kW
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje ⚠28 min 10–80%30 min 15–80%2 min
Domet po minuti punjenja11,1 km/min9 km/minCupra +2,1 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga211 KS150 KSCupra +61 KS
0–100 km/h ↓7,1 s8 sCupra −0,9 s
Maksimalna brzina160 km/h150 km/hCupra +10 km/h
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓1610 kg1452 kgNissan −158 kg
Prtljažnik441 l326 lCupra +115 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4046 mm3974 mmCupra +72 mm
Širina1784 mm1774 mmCupra +10 mm
Visina1514 mm1499 mmCupra +15 mm
Međuosovinski razmak2599 mm2541 mmCupra +58 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Cupra Raval

Trošak na 100 km4,08
Mjesečno51
Godišnje612

Nissan Micra

Trošak na 100 km4,41
Mjesečno55
Godišnje661

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Cupra Raval

Nissan Micra

Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment B

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Cupra Raval ili Nissan Micra?

Cupra Raval ide dalje: 444 km WLTP nasuprot 416 km modela Nissan Micra. Razlika je 28 km.

Koji je snažniji — Cupra Raval ili Nissan Micra?

Cupra Raval je jači: 211 KS nasuprot 150 KS modela Nissan Micra. Razlika je 61 KS.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Cupra Raval nudi više: 441 l nasuprot 326 l u modelu Nissan Micra. Razlika je 115 l.

Koji se brže puni?

Cupra Raval prihvaća do 105 kW DC, Nissan Micra do 100 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.