Cupra Raval vs Hyundai IONIQ 3

Hyundai IONIQ 3 vodi 5 prema 4

Najveće razlike: Snaga — Cupra Raval 211 KS, Hyundai IONIQ 3 135 KS · 0–100 km/h — Cupra Raval 7,1 s, Hyundai IONIQ 3 9,6 s · Baterija — Cupra Raval 52 kWh, Hyundai IONIQ 3 61 kWh.

Cupra Raval

Cupra Raval je gradski hatchback segmenta B, u modelnoj godini 2026. u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 328 do 444 km, snaga od 135 do 226 KS.

Hyundai IONIQ 3

Hyundai IONIQ 3 je hatchback segmenta B u dvije izvedbe: domet prema WLTP-u od 344 do 497 km.

Profil u odnosu na tržište: Cupra Raval vs Hyundai IONIQ 3

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Cupra Raval ili Hyundai IONIQ 3 — tko pobjeđuje gdje

Hyundai IONIQ 3 vodi 5 prema 4

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmHyundai IONIQ 3 +53 km
    Cupra Raval
    444
    Hyundai IONIQ 3
    497
  • Baterija kWhHyundai IONIQ 3 +9 kWh
    Cupra Raval
    52
    Hyundai IONIQ 3
    61
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmCupra Raval −0,2 kWh/100 km
    Cupra Raval
    13,6
    Hyundai IONIQ 3
    13,8
  • Snaga KSCupra Raval +76 KS
    Cupra Raval
    211
    Hyundai IONIQ 3
    135
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Raval −2,5 s
    Cupra Raval
    7,1
    Hyundai IONIQ 3
    9,6
  • Maksimalna brzina km/hHyundai IONIQ 3 +5 km/h
    Cupra Raval
    160
    Hyundai IONIQ 3
    165
  • Punjenje DC kWHyundai IONIQ 3 +5 kW
    Cupra Raval
    105
    Hyundai IONIQ 3
    110
  • Punjenje AC kWBez razlike
    Cupra Raval
    11
    Hyundai IONIQ 3
    11
  • Punjenje ↓ minCupra Raval −2 min
    Cupra Raval
    28
    Hyundai IONIQ 3
    30
  • Težina ↓ kgHyundai IONIQ 3 −55 kg
    Cupra Raval
    1610
    Hyundai IONIQ 3
    1555
  • Prtljažnik lBez razlike
    Cupra Raval
    441
    Hyundai IONIQ 3
    441

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Cupra Raval vs Hyundai IONIQ 3

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Cupra Raval vs Hyundai IONIQ 3
Ključni parametri Cupra Raval
52 kWh
Hyundai IONIQ 3
Long Range
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP444 km497 kmHyundai +53 km
Baterija52 kWh61 kWhHyundai +9 kWh
Potrošnja ↓13,6 kWh/100 km13,8 kWh/100 kmCupra −0,2 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC105 kW110 kWHyundai +5 kW
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje 10–80% ↓28 min30 minCupra −2 min
Domet po minuti punjenja11,1 km/min11,6 km/minHyundai +0,5 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga211 KS135 KSCupra +76 KS
0–100 km/h ↓7,1 s9,6 sCupra −2,5 s
Maksimalna brzina160 km/h165 km/hHyundai +5 km/h
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓1610 kg1555 kgHyundai −55 kg
Prtljažnik441 l441 lBez razlike
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4046 mm4155 mmHyundai +109 mm
Širina1784 mm1800 mmHyundai +16 mm
Visina1514 mm1505 mmCupra +9 mm
Međuosovinski razmak2599 mm2680 mmHyundai +81 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Cupra Raval

Trošak na 100 km4,08
Mjesečno51
Godišnje612

Hyundai IONIQ 3

Trošak na 100 km4,14
Mjesečno52
Godišnje621

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Cupra Raval

Hyundai IONIQ 3

Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment B

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Cupra Raval ili Hyundai IONIQ 3?

Hyundai IONIQ 3 ide dalje: 497 km WLTP nasuprot 444 km modela Cupra Raval. Razlika je 53 km.

Koji je snažniji — Cupra Raval ili Hyundai IONIQ 3?

Cupra Raval je jači: 211 KS nasuprot 135 KS modela Hyundai IONIQ 3. Razlika je 76 KS.

Koji se brže puni?

Cupra Raval prihvaća do 105 kW DC, Hyundai IONIQ 3 do 110 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 28, odnosno 30 min.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.