Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E

Alpine A390 vodi 4 prema 3

Najveće razlike: Snaga — Alpine A390 400 KS, Ford Mustang Mach-E 276 KS · Potrošnja — Alpine A390 18,7 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km · 0–100 km/h — Alpine A390 4,8 s, Ford Mustang Mach-E 6,1 s.

Alpine A390

Alpine A390 je električni SUV segmenta D koji se nudi u dvije konfiguracije s pogonom na sve kotače i dometom većim od 540 km u ciklusu WLTP.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E je SUV segmenta D, u modelnoj godini 2026. u četiri izvedbe: domet prema WLTP-u od 470 do 615 km, snaga od 268 do 487 KS.

Profil u odnosu na tržište: Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Alpine A390 ili Ford Mustang Mach-E — tko pobjeđuje gdje

Alpine A390 vodi 4 prema 3

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmFord Mustang Mach-E +64 km
    Alpine A390
    551
    Ford Mustang Mach-E
    615
  • Baterija kWhAlpine A390 +1 kWh
    Alpine A390
    89
    Ford Mustang Mach-E
    88
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −4,4 kWh/100 km
    Alpine A390
    18,7
    Ford Mustang Mach-E
    14,3
  • Snaga KSAlpine A390 +124 KS
    Alpine A390
    400
    Ford Mustang Mach-E
    276
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A390 −1,3 s
    Alpine A390
    4,8
    Ford Mustang Mach-E
    6,1
  • Maksimalna brzina km/hAlpine A390 +20 km/h
    Alpine A390
    200
    Ford Mustang Mach-E
    180
  • Punjenje DC kWBez razlike
    Alpine A390
    150
    Ford Mustang Mach-E
    150
  • Punjenje AC kWNema podataka
    Alpine A390
    22
    Ford Mustang Mach-E
    —
  • Punjenje ↓ minNema podataka
    Alpine A390
    29
    Ford Mustang Mach-E
    —
  • Težina ↓ kgFord Mustang Mach-E −38 kg
    Alpine A390
    2124
    Ford Mustang Mach-E
    2086
  • Prtljažnik lNema podataka
    Alpine A390
    532
    Ford Mustang Mach-E
    —

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E
Ključni parametri Alpine A390
GT
Ford Mustang Mach-E
Extended Range RWD · modelna godina 2026
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP551 km615 kmFord +64 km
Baterija89 kWh88 kWhAlpine +1 kWh
Potrošnja ↓18,7 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmFord −4,4 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC150 kW150 kWBez razlike
Punjenje AC22 kW——
Punjenje 15–80% ↓29 min——
Domet po minuti punjenja12,4 km/min——
Napon400 V——
Performanse i pogon
Snaga400 KS276 KSAlpine +124 KS
0–100 km/h ↓4,8 s6,1 sAlpine −1,3 s
Maksimalna brzina200 km/h180 km/hAlpine +20 km/h
PogonAWDRWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓2124 kg2086 kgFord −38 kg
Prtljažnik532 l——
V2L (vanjsko napajanje)DaNesamo Alpine
Duljina4615 mm——
Širina1885 mm——
Visina1532 mm——
Međuosovinski razmak2708 mm——

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Alpine A390

Trošak na 100 km5,61
Mjesečno70
Godišnje841

Ford Mustang Mach-E

Trošak na 100 km4,29
Mjesečno54
Godišnje644

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Alpine A390

Ford Mustang Mach-E

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Alpine A390 ili Ford Mustang Mach-E?

Ford Mustang Mach-E ide dalje: 615 km WLTP nasuprot 551 km modela Alpine A390. Razlika je 64 km.

Zašto Alpine A390 ima veću bateriju, a manji domet od Ford Mustang Mach-E?

Alpine A390 ima 89 kWh i pokriva 551 km, dok Ford Mustang Mach-E s baterijom od 88 kWh pokriva 615 km. Potrošnja odlučuje: 18,7 naspram 14,3 kWh/100 km.

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Alpine A390 i Ford Mustang Mach-E?

Alpine A390 ima AWD i 400 KS. Ford Mustang Mach-E ima RWD i 276 KS.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo Alpine A390 — njegova baterija od 89 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Ford Mustang Mach-E s 88 kWh to ne nudi.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.