Alpine A390 vs BMW iX4

BMW iX4 vodi 6 prema 4

Najveće razlike: Punjenje DC — Alpine A390 150 kW, BMW iX4 400 kW · Punjenje AC — Alpine A390 22 kW, BMW iX4 11 kW · Domet WLTP — Alpine A390 551 km, BMW iX4 828 km.

Alpine A390

Alpine A390 je električni SUV segmenta D koji se nudi u dvije konfiguracije s pogonom na sve kotače i dometom većim od 540 km u ciklusu WLTP.

BMW iX4

BMW iX4 je električni SUV iz segmenta D s pogonom na sve kotače (AWD): snage od 374 do 469 konjskih snaga, dometa do 828 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 400 kW.

Profil u odnosu na tržište: Alpine A390 vs BMW iX4

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Alpine A390 ili BMW iX4 — tko pobjeđuje gdje

BMW iX4 vodi 6 prema 4

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmBMW iX4 +277 km
    Alpine A390
    551
    BMW iX4
    828
  • Baterija kWhBMW iX4 +19,7 kWh
    Alpine A390
    89
    BMW iX4
    108,7
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3 kWh/100 km
    Alpine A390
    18,7
    BMW iX4
    15,7
  • Snaga KSBMW iX4 +69 KS
    Alpine A390
    400
    BMW iX4
    469
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A390 −0,1 s
    Alpine A390
    4,8
    BMW iX4
    4,9
  • Maksimalna brzina km/hBMW iX4 +10 km/h
    Alpine A390
    200
    BMW iX4
    210
  • Punjenje DC kWBMW iX4 +250 kW
    Alpine A390
    150
    BMW iX4
    400
  • Punjenje AC kWAlpine A390 +11 kW
    Alpine A390
    22
    BMW iX4
    11
  • Težina ↓ kgAlpine A390 −181 kg
    Alpine A390
    2124
    BMW iX4
    2305
  • Prtljažnik lAlpine A390 +42 l
    Alpine A390
    532
    BMW iX4
    490

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Alpine A390 vs BMW iX4

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Alpine A390 vs BMW iX4
Ključni parametri Alpine A390
GT
BMW iX4
50 xDrive
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP551 km828 kmBMW +277 km
Baterija89 kWh108,7 kWhBMW +19,7 kWh
Potrošnja ↓18,7 kWh/100 km15,7 kWh/100 kmBMW −3 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC150 kW400 kWBMW +250 kW
Punjenje AC22 kW11 kWAlpine +11 kW
Punjenje ⚠29 min 15–80%21 min 10–80%8 min
Domet po minuti punjenja12,4 km/min27,6 km/minBMW +15,2 km/min
Napon400 V800 VBMW +400 V
Performanse i pogon
Snaga400 KS469 KSBMW +69 KS
0–100 km/h ↓4,8 s4,9 sAlpine −0,1 s
Maksimalna brzina200 km/h210 km/hBMW +10 km/h
PogonAWDAWD—
Praktičnost
Težina ↓2124 kg2305 kgAlpine −181 kg
Prtljažnik532 l490 lAlpine +42 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4615 mm4782 mmBMW +167 mm
Širina1885 mm1895 mmBMW +10 mm
Visina1532 mm1595 mmBMW +63 mm
Međuosovinski razmak2708 mm2897 mmBMW +189 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Alpine A390

Trošak na 100 km5,61
Mjesečno70
Godišnje841

BMW iX4

Trošak na 100 km4,71
Mjesečno59
Godišnje707

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Alpine A390

BMW iX4

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Alpine A390 ili BMW iX4?

BMW iX4 ide dalje: 828 km WLTP nasuprot 551 km modela Alpine A390. Razlika je 277 km.

Koji se brže puni?

Alpine A390 prihvaća do 150 kW DC, BMW iX4 do 400 kW.

Koji je jeftiniji za vožnju?

BMW iX4 troši manje struje: 15,7 kWh/100 km nasuprot 18,7 kWh/100 km u modelu Alpine A390. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 450 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.