Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Alpine A290 vodi 7 prema 2

Najveće razlike: Punjenje AC — Alpine A290 11 kW, Lancia Ypsilon 7,4 kW · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Lancia Ypsilon 9 s · Snaga — Alpine A290 180 KS, Lancia Ypsilon 156 KS.

Alpine A290

Alpine A290 je električni hatchback segmenta B koji nudi dvije izvedbe pogona snage od 180 KS do 220 KS.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon je gradski automobil tipa hatchback, segmenta B, koji se nudi u dvije električne verzije s različitom snagom i performansama.

Profil u odnosu na tržište: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Alpine A290 ili Lancia Ypsilon — tko pobjeđuje gdje

Alpine A290 vodi 7 prema 2

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmLancia Ypsilon +45 km
    Alpine A290
    380
    Lancia Ypsilon
    425
  • Baterija kWhAlpine A290 +1 kWh
    Alpine A290
    52
    Lancia Ypsilon
    51
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −1,4 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Lancia Ypsilon
    14,4
  • Snaga KSAlpine A290 +24 KS
    Alpine A290
    180
    Lancia Ypsilon
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −1,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Lancia Ypsilon
    9
  • Maksimalna brzina km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Lancia Ypsilon
    150
  • Punjenje DC kWBez razlike
    Alpine A290
    100
    Lancia Ypsilon
    100
  • Punjenje AC kWAlpine A290 +3,6 kW
    Alpine A290
    11
    Lancia Ypsilon
    7,4
  • Težina ↓ kgAlpine A290 −78 kg
    Alpine A290
    1483
    Lancia Ypsilon
    1561
  • Prtljažnik lAlpine A290 +17 l
    Alpine A290
    326
    Lancia Ypsilon
    309

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Ključni parametri Alpine A290
GT
Lancia Ypsilon
Electric
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP380 km425 kmLancia +45 km
Baterija52 kWh51 kWhAlpine +1 kWh
Potrošnja ↓15,8 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmLancia −1,4 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC100 kW100 kWBez razlike
Punjenje AC11 kW7,4 kWAlpine +3,6 kW
Punjenje ⚠30 min 15–80%28 min 10–80%2 min
Domet po minuti punjenja8,2 km/min10,6 km/minLancia +2,4 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga180 KS156 KSAlpine +24 KS
0–100 km/h ↓7,4 s9 sAlpine −1,6 s
Maksimalna brzina160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓1483 kg1561 kgAlpine −78 kg
Prtljažnik326 l309 lAlpine +17 l
V2L (vanjsko napajanje)DaNesamo Alpine
Duljina3997 mm4080 mmLancia +83 mm
Širina1823 mm1768 mmAlpine +55 mm
Visina1512 mm1440 mmAlpine +72 mm
Međuosovinski razmak2534 mm2545 mmLancia +11 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Alpine A290

Trošak na 100 km4,74
Mjesečno59
Godišnje711

Lancia Ypsilon

Trošak na 100 km4,32
Mjesečno54
Godišnje648

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Alpine A290

Lancia Ypsilon

Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment B

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Alpine A290 ili Lancia Ypsilon?

Lancia Ypsilon ide dalje: 425 km WLTP nasuprot 380 km modela Alpine A290. Razlika je 45 km.

Zašto Alpine A290 ima veću bateriju, a manji domet od Lancia Ypsilon?

Alpine A290 ima 52 kWh i pokriva 380 km, dok Lancia Ypsilon s baterijom od 51 kWh pokriva 425 km. Potrošnja odlučuje: 15,8 naspram 14,4 kWh/100 km.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo Alpine A290 — njegova baterija od 52 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Lancia Ypsilon s 51 kWh to ne nudi.

Koji se brže puni?

Alpine A290 prihvaća do 100 kW DC, Lancia Ypsilon do 100 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.