Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric

Jeep Avenger johtaa 3–2

Suurimmat erot: Tavaratila — Jeep Avenger 355 l, Opel Mokka Electric 310 l · Paino — Jeep Avenger 1520 kg, Opel Mokka Electric 1615 kg · Akku — Jeep Avenger 51 kWh, Opel Mokka Electric 54 kWh.

Jeep Avenger

Jeep Avenger on sähköinen SUV B-segmentissä, jossa on etuvetoinen ja jonka toimintamatka on jopa 400 kilometriä WLTP-syklissä.

Opel Mokka Electric

Opel Mokka Electric on sähköinen crossover-malli, joka kuuluu B-segmenttiin ja tarjoaa kaksi eri versiota, joissa on erilaiset teho- ja toimintamatkaerot.

Profiili markkinoihin verrattuna: Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric

WLTP-toimintamatkaAkkuTehoDC-lataus0–100 km/h

Jeep Avenger vai Opel Mokka Electric — kumpi voittaa missä

Jeep Avenger johtaa 3–2

Napsauta lohkoa nähdäksesi vain ne arvot. Palkki näyttää, missä auto on koko luettelon joukossa.

  • WLTP-toimintamatka kmOpel Mokka Electric +3 km
    Jeep Avenger
    400
    Opel Mokka Electric
    403
  • Akku kWhOpel Mokka Electric +3 kWh
    Jeep Avenger
    51
    Opel Mokka Electric
    54
  • Kulutus ↓ kWh/100 kmJeep Avenger −0,1 kWh/100 km
    Jeep Avenger
    15,5
    Opel Mokka Electric
    15,6
  • Teho hvEi eroa
    Jeep Avenger
    156
    Opel Mokka Electric
    156
  • 0–100 km/h ↓ sEi eroa
    Jeep Avenger
    9
    Opel Mokka Electric
    9
  • Suurin nopeus km/hEi eroa
    Jeep Avenger
    150
    Opel Mokka Electric
    150
  • DC-lataus kWEi eroa
    Jeep Avenger
    100
    Opel Mokka Electric
    100
  • AC-lataus kWEi eroa
    Jeep Avenger
    11
    Opel Mokka Electric
    11
  • Paino ↓ kgJeep Avenger −95 kg
    Jeep Avenger
    1520
    Opel Mokka Electric
    1615
  • Tavaratila lJeep Avenger +45 l
    Jeep Avenger
    355
    Opel Mokka Electric
    310

Lisää kolmas auto

Tekniset tiedot: Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric

Lihavointi ja alleviivaus = parempi arvo · ↓ = pienempi on parempi · — = ei tietoa

Tekniset tiedot: Jeep Avenger vs Opel Mokka Electric
Tärkeimmät parametrit Jeep Avenger
Electric
Opel Mokka Electric
54 kWh
Ero
Toimintamatka ja energia
WLTP-toimintamatka400 km403 kmOpel +3 km
Akku51 kWh54 kWhOpel +3 kWh
Kulutus ↓15,5 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmJeep −0,1 kWh/100 km
Lataus
DC-lataus100 kW100 kWEi eroa
AC-lataus11 kW11 kWEi eroa
Latausaika ⚠30 min 10–80%27 min 20–80%3 min
Toimintamatka per latausminuutti9,3 km/min9 km/minJeep +0,3 km/min
Jännite400 V400 VEi eroa
Suorituskyky ja voimansiirto
Teho156 hv156 hvEi eroa
0–100 km/h ↓9 s9 sEi eroa
Suurin nopeus150 km/h150 km/hEi eroa
VetotapaFWDFWD—
Käytännöllisyys
Paino ↓1520 kg1615 kgJeep −95 kg
Tavaratila355 l310 lJeep +45 l
V2L (ulkoinen virta)EiKyllävain Opel
Pituus4084 mm4150 mmOpel +66 mm
Leveys1776 mm1787 mmOpel +11 mm
Korkeus1527 mm1535 mmOpel +8 mm
Akseliväli2562 mm2557 mmJeep +5 mm

Rivin parempi arvo on lihavoitu ja alleviivattu auton värillä. Mittarit, joissa merkintä ↓ — pienempi on parempi. Mitat näytetään ilman voittajan valintaa.

Energiakustannuslaskuri

Jeep Avenger

Kustannus per 100 km4,65
Kuukaudessa58
Vuodessa697

Opel Mokka Electric

Kustannus per 100 km4,68
Kuukaudessa59
Vuodessa702

Summat omassa valuutassasi — anna hinnat käyttämässäsi valuutassa.

Videoarvostelut molemmista malleista

Jeep Avenger

Opel Mokka Electric

Muita vertailuja tässä luokassa: SUV / Crossover, segmentti B

Usein kysytyt kysymykset tästä vertailusta

Kumpi voi syöttää sähköä laitteille pistorasian kautta (V2L)?

Vain Opel Mokka Electric — sen 54 kWh akku toimii silloin virtalähteenä. Jeep Avenger ei tarjoa tätä 51 kWh akulla.

Kummassa on suurempi tavaratila?

Jeep Avenger tarjoaa suuremman tavaratilan: 355 l verrattuna Opel Mokka Electric:n 310 l:iin. Ero on 45 l.

Kumpi latautuu nopeammin?

Jeep Avenger ottaa vastaan jopa 100 kW DC-tehoa, Opel Mokka Electric jopa 100 kW.

Tekniset tiedot ovat peräisin valmistajien virallisesta aineistosta ja pyrimme tarkistamaan ne, mutta valmistaja voi muuttaa teknisiä tietoja ilman ennakkoilmoitusta ja virheitä voi esiintyä. Varmista luvut jälleenmyyjältä ennen ostoa — emme vastaa näiden tietojen perusteella tehdyistä päätöksistä. Koko vastuuvapauslauseke

Toimintamatka, kulutus ja paino ilmoitetaan perusvarustelulla. Valmistajat tyyppihyväksyvät ne vaihteluvälillä vanteiden ja varustelun mukaan (esim. 533–592 km), ja me otamme huomioon kevyimmän vaihtoehdon pienimmillä vanteilla – eli edullisimman. Sama malli suuremmilla vanteilla ajaa lyhyemmän toimintamatkan.