Hyundai Inster vs Leapmotor T03

Hyundai Inster προηγείται 7-1

Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — Hyundai Inster 85,3 kW, Leapmotor T03 45 kW · Αυτονομία WLTP — Hyundai Inster 370 km, Leapmotor T03 275 km · Χώρος αποσκευών — Hyundai Inster 280 l, Leapmotor T03 210 l.

Hyundai Inster

Το Hyundai Inster είναι ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης, τύπου hatchback, κατηγορίας Α, το οποίο προσφέρει τρεις επιλογές κίνησης με αυτονομία WLTP από 327 χιλιόμετρα έως 370 χιλιόμετρα.

Leapmotor T03

Το Leapmotor T03 είναι αστικό hatchback του τμήματος A με μπαταρία 37,3 kWh και αυτονομία WLTP 275 km στο έτος μοντέλου 2026.

Προφίλ έναντι της αγοράς: Hyundai Inster vs Leapmotor T03

Αυτονομία WLTPΜπαταρίαΙσχύςΓρήγορη φόρτιση DC0–100 km/h

Hyundai Inster ή Leapmotor T03 — ποιος κερδίζει πού

Hyundai Inster προηγείται 7-1

Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.

Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.

  • Αυτονομία WLTP kmHyundai Inster +95 km
    Hyundai Inster
    370
    Leapmotor T03
    275
  • Μπαταρία kWhHyundai Inster +11,7 kWh
    Hyundai Inster
    49
    Leapmotor T03
    37,3
  • Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmLeapmotor T03 −1,3 kWh/100 km
    Hyundai Inster
    14,9
    Leapmotor T03
    13,6
  • Ισχύς PSHyundai Inster +20 PS
    Hyundai Inster
    115
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −2,1 s
    Hyundai Inster
    10,6
    Leapmotor T03
    12,7
  • Μέγιστη ταχύτητα km/hHyundai Inster +20 km/h
    Hyundai Inster
    150
    Leapmotor T03
    130
  • Γρήγορη φόρτιση DC kWHyundai Inster +40,3 kW
    Hyundai Inster
    85,3
    Leapmotor T03
    45
  • Φόρτιση AC kWΧωρίς δεδομένα
    Hyundai Inster
    11
    Leapmotor T03
    —
  • Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
    Hyundai Inster
    1400
    Leapmotor T03
    —
  • Χώρος αποσκευών lHyundai Inster +70 l
    Hyundai Inster
    280
    Leapmotor T03
    210

Προσθέστε τρίτο αυτοκίνητο

Τεχνικά δεδομένα: Hyundai Inster vs Leapmotor T03

Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα

Τεχνικά δεδομένα: Hyundai Inster vs Leapmotor T03
Βασικές παράμετροι Hyundai Inster
Long Range
Leapmotor T03
Electric · έτος μοντέλου 2026
Διαφορά
Αυτονομία και ενέργεια
Αυτονομία WLTP370 km275 kmHyundai +95 km
Μπαταρία49 kWh37,3 kWhHyundai +11,7 kWh
Κατανάλωση ↓14,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmLeapmotor −1,3 kWh/100 km
Φόρτιση
Γρήγορη φόρτιση DC85,3 kW45 kWHyundai +40,3 kW
Φόρτιση AC11 kW——
Χρόνος φόρτισης ⚠30 min 10–80%36 min 30–80%6 min
Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης8,6 km/min3,8 km/minHyundai +4,8 km/min
Τάση400 V——
Επιδόσεις και κίνηση
Ισχύς115 PS95 PSHyundai +20 PS
0–100 km/h ↓10,6 s12,7 sHyundai −2,1 s
Μέγιστη ταχύτητα150 km/h130 km/hHyundai +20 km/h
ΚίνησηFWDFWD—
Πρακτικότητα
Βάρος ↓1400 kg——
Χώρος αποσκευών280 l210 lHyundai +70 l
V2L (εξωτερική τροφοδοσία)ΝαιΌχιμόνο Hyundai
Μήκος3825 mm3620 mmHyundai +205 mm
Πλάτος1610 mm——
Ύψος1575 mm——
Μεταξόνιο2580 mm——

Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.

Υπολογιστής κόστους ενέργειας

Hyundai Inster

Κόστος ανά 100 km4,47
Μηνιαίως56
Ετησίως671

Leapmotor T03

Κόστος ανά 100 km4,08
Μηνιαίως51
Ετησίως612

Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.

Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων

Hyundai Inster

Leapmotor T03

Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: Hatchback, κατηγορία A

Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση

Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Hyundai Inster ή το Leapmotor T03;

Το Hyundai Inster πάει πιο μακριά: 370 km WLTP έναντι των 275 km του Leapmotor T03. Η διαφορά είναι 95 km.

Ποιο μπορεί να τροφοδοτήσει συσκευές από μια πρίζα (V2L);

Μόνο το Hyundai Inster — η μπαταρία των 49 kWh λειτουργεί ως πηγή ενέργειας. Το Leapmotor T03, με 37,3 kWh, δεν το προσφέρει.

Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;

Το Hyundai Inster χωράει περισσότερο: 280 l έναντι των 210 l στο Leapmotor T03. Η διαφορά είναι 70 l.

Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;

Το Hyundai Inster δέχεται έως 85,3 kW DC, το Leapmotor T03 έως 45 kW.

Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης

Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.