BMW iX4 vs Voyah Courage

BMW iX4 προηγείται 8-2

Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — BMW iX4 400 kW, Voyah Courage 200 kW · Αυτονομία WLTP — BMW iX4 828 km, Voyah Courage 476 km · Ισχύς — BMW iX4 469 PS, Voyah Courage 292 PS.

BMW iX4

Το BMW iX4 είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας D με σύστημα κίνησης AWD: διαθέτει από 374 έως 469 ίππους, αυτονομία έως και 828 χιλιόμετρα σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και υποστηρίζει φόρτιση DC έως 400 kW.

Voyah Courage

Το Voyah Courage είναι ένα SUV της κατηγορίας D που προσφέρει κίνηση και στους δύο άξονες ή μόνο στον πίσω άξονα, με αυτονομία WLTP έως και 476 χιλιόμετρα.

Προφίλ έναντι της αγοράς: BMW iX4 vs Voyah Courage

Αυτονομία WLTPΜπαταρίαΙσχύςΓρήγορη φόρτιση DC0–100 km/h

BMW iX4 ή Voyah Courage — ποιος κερδίζει πού

BMW iX4 προηγείται 8-2

Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.

  • Αυτονομία WLTP kmBMW iX4 +352 km
    BMW iX4
    828
    Voyah Courage
    476
  • Μπαταρία kWhBMW iX4 +28,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Voyah Courage
    80
  • Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3,2 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Voyah Courage
    18,9
  • Ισχύς PSBMW iX4 +177 PS
    BMW iX4
    469
    Voyah Courage
    292
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,9 s
    BMW iX4
    4,9
    Voyah Courage
    6,8
  • Μέγιστη ταχύτητα km/hBMW iX4 +10 km/h
    BMW iX4
    210
    Voyah Courage
    200
  • BMW iX4
    400
    Voyah Courage
    200
  • Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
    BMW iX4
    11
    Voyah Courage
    11
  • Χρόνος φόρτισης ↓ minBMW iX4 −11 min
    BMW iX4
    21
    Voyah Courage
    32
  • Βάρος ↓ kgVoyah Courage −162 kg
    BMW iX4
    2305
    Voyah Courage
    2143
  • Χώρος αποσκευών lVoyah Courage +37 l
    BMW iX4
    490
    Voyah Courage
    527

Προσθέστε τρίτο αυτοκίνητο

Τεχνικά δεδομένα: BMW iX4 vs Voyah Courage

Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα

Τεχνικά δεδομένα: BMW iX4 vs Voyah Courage
Βασικές παράμετροι BMW iX4
50 xDrive
Voyah Courage
RWD
Διαφορά
Αυτονομία και ενέργεια
Αυτονομία WLTP828 km476 kmBMW +352 km
Μπαταρία108,7 kWh80 kWhBMW +28,7 kWh
Κατανάλωση ↓15,7 kWh/100 km18,9 kWh/100 kmBMW −3,2 kWh/100 km
Φόρτιση
Γρήγορη φόρτιση DC400 kW200 kWBMW +200 kW
Φόρτιση AC11 kW11 kWΚαμία διαφορά
Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓21 min32 minBMW −11 min
Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης27,6 km/min10,4 km/minBMW +17,2 km/min
Τάση800 V400 VBMW +400 V
Επιδόσεις και κίνηση
Ισχύς469 PS292 PSBMW +177 PS
0–100 km/h ↓4,9 s6,8 sBMW −1,9 s
Μέγιστη ταχύτητα210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
ΚίνησηAWDRWDδιαφορετικός τύπος
Πρακτικότητα
Βάρος ↓2305 kg2143 kgVoyah −162 kg
Χώρος αποσκευών490 l527 lVoyah +37 l
V2L (εξωτερική τροφοδοσία)ΝαιΝαι—
Μήκος4782 mm4725 mmBMW +57 mm
Πλάτος1895 mm1900 mmVoyah +5 mm
Ύψος1595 mm1650 mmVoyah +55 mm
Μεταξόνιο2897 mm2900 mmVoyah +3 mm

Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.

Υπολογιστής κόστους ενέργειας

BMW iX4

Κόστος ανά 100 km4,71
Μηνιαίως59
Ετησίως707

Voyah Courage

Κόστος ανά 100 km5,67
Μηνιαίως71
Ετησίως850

Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.

Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων

BMW iX4

Voyah Courage

Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία D

Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση

Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το BMW iX4 ή το Voyah Courage;

Το BMW iX4 πάει πιο μακριά: 828 km WLTP έναντι των 476 km του Voyah Courage. Η διαφορά είναι 352 km.

Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του BMW iX4 και του Voyah Courage;

Το BMW iX4 έχει AWD και 469 PS. Το Voyah Courage έχει RWD και 292 PS.

Ποιο είναι πιο ισχυρό — το BMW iX4 ή το Voyah Courage;

Το BMW iX4 είναι ισχυρότερο: 469 PS έναντι των 292 PS του Voyah Courage. Η διαφορά είναι 177 PS.

Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;

Το BMW iX4 δέχεται έως 400 kW DC, το Voyah Courage έως 200 kW. Η φόρτιση από το 10% στο 80% διαρκεί 21 και 32 λεπτά αντίστοιχα.

Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης

Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.