BMW iX4 vs Peugeot e-5008
BMW iX4 προηγείται 7-2
Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — BMW iX4 400 kW, Peugeot e-5008 160 kW · Ισχύς — BMW iX4 469 PS, Peugeot e-5008 231 PS · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Peugeot e-5008 9,6 s.
BMW iX4
Το BMW iX4 είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας D με σύστημα κίνησης AWD: διαθέτει από 374 έως 469 ίππους, αυτονομία έως και 828 χιλιόμετρα σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και υποστηρίζει φόρτιση DC έως 400 kW.
Peugeot e-5008
Το Peugeot e-5008 είναι επταθέσιο SUV του τμήματος D, στο έτος μοντέλου 2026 σε τρεις παραλλαγές: αυτονομία WLTP από 476 έως 669 km, ισχύς από 214 έως 325 PS.
Προφίλ έναντι της αγοράς: BMW iX4 vs Peugeot e-5008
BMW iX450 xDrive
Peugeot e-5008230 Long Range
BMW iX4 ή Peugeot e-5008 — ποιος κερδίζει πού
BMW iX4 προηγείται 7-2
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmBMW iX4 +159 km
- Μπαταρία kWhBMW iX4 +11,8 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,4 kWh/100 km
- Ισχύς PSBMW iX4 +238 PS
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hBMW iX4 +40 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWBMW iX4 +240 kW
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Βάρος ↓ kgPeugeot e-5008 −64 kg
- Χώρος αποσκευών lPeugeot e-5008 +258 l
Τεχνικά δεδομένα: BMW iX4 vs Peugeot e-5008
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | BMW iX450 xDrive | 230 Long Range | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 828 km | 669 km | BMW +159 km |
| Μπαταρία | 108,7 kWh | 96,9 kWh | BMW +11,8 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 15,7 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | BMW −2,4 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 400 kW | 160 kW | BMW +240 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης ⚠ | 21 min 10–80% | 27 min 20–80% | 6 min |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 27,6 km/min | 14,9 km/min | BMW +12,7 km/min |
| Τάση | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 469 PS | 231 PS | BMW +238 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 9,6 s | BMW −4,7 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h | 170 km/h | BMW +40 km/h |
| Κίνηση | AWD | FWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 2305 kg | 2241 kg | Peugeot −64 kg |
| Χώρος αποσκευών | 490 l | 748 l | Peugeot +258 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Ναι | Ναι | — |
| Μήκος | 4782 mm | 4791 mm | Peugeot +9 mm |
| Πλάτος | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Ύψος | 1595 mm | 1690 mm | Peugeot +95 mm |
| Μεταξόνιο | 2897 mm | 2900 mm | Peugeot +3 mm |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
BMW iX4
Peugeot e-5008
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Peugeot e-5008
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία D
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το BMW iX4 ή το Peugeot e-5008;
Το BMW iX4 πάει πιο μακριά: 828 km WLTP έναντι των 669 km του Peugeot e-5008. Η διαφορά είναι 159 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του BMW iX4 και του Peugeot e-5008;
Το BMW iX4 έχει AWD και 469 PS. Το Peugeot e-5008 έχει FWD και 231 PS.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το BMW iX4 ή το Peugeot e-5008;
Το BMW iX4 είναι ισχυρότερο: 469 PS έναντι των 231 PS του Peugeot e-5008. Η διαφορά είναι 238 PS.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το Peugeot e-5008 χωράει περισσότερο: 748 l έναντι των 490 l στο BMW iX4. Η διαφορά είναι 258 l.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.




