BMW iX1 vs BMW iX2
BMW iX1 προηγείται 2-1
Μεγαλύτερες διαφορές: Κατανάλωση — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, BMW iX2 14,2 kWh/100 km · Χώρος αποσκευών — BMW iX1 490 l, BMW iX2 525 l.
BMW iX1
Το BMW iX1 είναι SUV του τμήματος C σε δύο παραλλαγές: eDrive20 με αυτονομία WLTP 516 km και xDrive30 ισχύος 306 PS.
BMW iX2
Το BMW iX2 είναι crossover του τμήματος C σε δύο παραλλαγές: eDrive20 με αυτονομία WLTP 512 km και xDrive30 ισχύος 306 PS.
Προφίλ έναντι της αγοράς: BMW iX1 vs BMW iX2
BMW iX1 ή BMW iX2 — ποιος κερδίζει πού
BMW iX1 προηγείται 2-1
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmBMW iX1 +4 km
- Μπαταρία kWhΚαμία διαφορά
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −1,6 kWh/100 km
- Ισχύς PSΚαμία διαφορά
- 0–100 km/h ↓ sΚαμία διαφορά
- Μέγιστη ταχύτητα km/hΚαμία διαφορά
- Γρήγορη φόρτιση DC kWΚαμία διαφορά
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΚαμία διαφορά
- Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
- Χώρος αποσκευών lBMW iX2 +35 l
Τεχνικά δεδομένα: BMW iX1 vs BMW iX2
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | BMW iX1eDrive20 · έτος μοντέλου 2026 | BMW iX2eDrive20 | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 516 km | 512 km | BMW +4 km |
| Μπαταρία | 65,2 kWh | 65,2 kWh | Καμία διαφορά |
| Κατανάλωση ↓ | 12,6 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | BMW −1,6 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 130 kW | 130 kW | Καμία διαφορά |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | 29 min | 29 min | Καμία διαφορά |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 12,5 km/min | 12,4 km/min | BMW +0,1 km/min |
| Τάση | — | 400 V | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 204 PS | 204 PS | Καμία διαφορά |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 8,6 s | Καμία διαφορά |
| Μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h | 170 km/h | Καμία διαφορά |
| Κίνηση | FWD | FWD | — |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | — | 1885 kg | — |
| Χώρος αποσκευών | 490 l | 525 l | BMW +35 l |
| Μήκος | — | 4554 mm | — |
| Πλάτος | — | 1845 mm | — |
| Ύψος | — | 1560 mm | — |
| Μεταξόνιο | — | 2692 mm | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
BMW iX1
BMW iX2
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV / Crossover, κατηγορία C
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;
Το BMW iX1 δέχεται έως 130 kW DC, το BMW iX2 έως 130 kW. Η φόρτιση από το 10% στο 80% διαρκεί 29 και 29 λεπτά αντίστοιχα.
Ποιο είναι πιο οικονομικό στη χρήση;
Το BMW iX1 καταναλώνει λιγότερο ρεύμα: 12,6 kWh/100 km έναντι των 14,2 kWh/100 km στο BMW iX2. Σε απόσταση 15000 km το χρόνο, αυτό είναι μια διαφορά 240 kWh — ο υπολογιστής σε αυτή τη σελίδα το μετατρέπει σε χρήματα.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.






