Lotus Emeya vs Mercedes AMG GT 4-Door Coupé
Remíza 5 : 5
Největší rozdíly: Dojezd WLTP — Lotus Emeya 610 km, Mercedes AMG GT 4-Door Coupé 809 km · Spotřeba — Lotus Emeya 20,4 kWh/100 km, Mercedes AMG GT 4-Door Coupé 15,6 kWh/100 km · Zavazadlový prostor — Lotus Emeya 509 l, Mercedes AMG GT 4-Door Coupé 415 l.
Lotus Emeya
Lotus Emeya je sportovní sedan segmentu F, který nabízí vysoký dojezd v provedení GT a extrémní výkon ve verzi R.
Mercedes AMG GT 4-Door Coupé
Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé je sportovní sedan segmentu F, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: výkon od 544 do 1169 k, dojezd WLTP od 696 do 809 km.
Profil oproti trhu: Lotus Emeya vs Mercedes AMG GT 4-Door Coupé
Lotus EmeyaGT
Mercedes AMG GT 4-Door CoupéGT 53 4MATIC+
Lotus Emeya nebo Mercedes AMG GT 4-Door Coupé — kdo vyhrává v čem
Remíza 5 : 5
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmMercedes AMG GT 4-Door Coupé +199 km
- Baterie kWhMercedes AMG GT 4-Door Coupé +7,1 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmMercedes AMG GT 4-Door Coupé −4,8 kWh/100 km
- Výkon kLotus Emeya +68 k
- 0–100 km/h ↓ sMercedes AMG GT 4-Door Coupé −0,3 s
- Max. rychlost km/hLotus Emeya +20 km/h
- Nabíjení DC kWLotus Emeya +53 kW
- Nabíjení AC kWBez údajů
- Nabíjení ↓ minLotus Emeya −2 min
- Hmotnost ↓ kgMercedes AMG GT 4-Door Coupé −115 kg
- Zavazadlový prostor lLotus Emeya +94 l
Technické údaje: Lotus Emeya vs Mercedes AMG GT 4-Door Coupé
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lotus EmeyaGT | Mercedes AMG GT 4-Door CoupéGT 53 4MATIC+ | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 610 km | 809 km | Mercedes +199 km |
| Baterie | 98,9 kWh | 106 kWh | Mercedes +7,1 kWh |
| Spotřeba ↓ | 20,4 kWh/100 km | 15,6 kWh/100 km | Mercedes −4,8 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 403 kW | 350 kW | Lotus +53 kW |
| Nabíjení AC | 22 kW | — | — |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 14 min | 16 min | Lotus −2 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 30,5 km/min | 35,4 km/min | Mercedes +4,9 km/min |
| Napětí | 800 V | 800 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 612 k | 544 k | Lotus +68 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,15 s | 3,9 s | Mercedes −0,3 s |
| Max. rychlost | 250 km/h | 230 km/h | Lotus +20 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2490 kg | 2375 kg | Mercedes −115 kg |
| Zavazadlový prostor | 509 l | 415 l | Lotus +94 l |
| Délka | 5139 mm | 5094 mm | Lotus +45 mm |
| Šířka | 2005 mm | 1959 mm | Lotus +46 mm |
| Výška | 1459 mm | 1411 mm | Lotus +48 mm |
| Rozvor | 3069 mm | 3040 mm | Lotus +29 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lotus Emeya
Mercedes AMG GT 4-Door Coupé
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lotus Emeya
Mercedes AMG GT 4-Door Coupé
Další porovnání v této třídě: Sedan, segment F
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lotus Emeya nebo Mercedes AMG GT 4-Door Coupé?
Model Mercedes AMG GT 4-Door Coupé dojede dál: 809 km WLTP oproti 610 km u modelu Lotus Emeya. Je to rozdíl 199 km.
Který má větší kufr?
Model Lotus Emeya nabízí více: 509 l oproti 415 l u modelu Mercedes AMG GT 4-Door Coupé. Rozdíl je 94 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lotus Emeya přijímá až 403 kW DC, model Mercedes AMG GT 4-Door Coupé až 350 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 14, resp. 16 min.
Který je levnější v provozu?
Model Mercedes AMG GT 4-Door Coupé spotřebuje méně elektřiny: 15,6 kWh/100 km oproti 20,4 kWh/100 km u modelu Lotus Emeya. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 720 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



