Lancia Gamma vs SERES 3
Lancia Gamma vede 7 : 2
Největší rozdíly: Dojezd WLTP — Lancia Gamma 741 km, SERES 3 300 km · Baterie — Lancia Gamma 97,2 kWh, SERES 3 54 kWh · Zavazadlový prostor — Lancia Gamma 560 l, SERES 3 318 l.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
SERES 3
Elektrické SUV ve třídě C s pohonem předních kol a baterií o kapacitě 54 kWh.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs SERES 3
Lancia GammaLong Range
SERES 3Standard
Lancia Gamma nebo SERES 3 — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 7 : 2
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +441 km
- Baterie kWhLancia Gamma +43,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,4 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +85 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −1,1 s
- Max. rychlost km/hLancia Gamma +35 km/h
- Nabíjení DC kWBez údajů
- Nabíjení AC kWSERES 3 +4 kW
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgSERES 3 −370 kg
- Zavazadlový prostor lLancia Gamma +242 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs SERES 3
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia GammaLong Range | SERES 3Standard | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 741 km | 300 km | Lancia +441 km |
| Baterie | 97,2 kWh | 54 kWh | Lancia +43,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | Lancia −1,4 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | — | — |
| Nabíjení AC | 7 kW | 11 kW | SERES +4 kW |
| Nabíjení 20–80% ↓ | 27 min | — | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16,5 km/min | — | — |
| Napětí | 400 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 160 k | Lancia +85 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 8,9 s | Lancia −1,1 s |
| Max. rychlost | 190 km/h | 155 km/h | Lancia +35 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2135 kg | 1765 kg | SERES −370 kg |
| Zavazadlový prostor | 560 l | 318 l | Lancia +242 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Lancia |
| Délka | 4672 mm | 4415 mm | Lancia +257 mm |
| Šířka | 1898 mm | 1850 mm | Lancia +48 mm |
| Výška | 1664 mm | 1650 mm | Lancia +14 mm |
| Rozvor | 2791 mm | — | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Gamma
SERES 3
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Gamma
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo SERES 3?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 300 km u modelu SERES 3. Je to rozdíl 441 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Lancia Gamma — jeho baterie o kapacitě 97,2 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model SERES 3 s kapacitou 54 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — Lancia Gamma nebo SERES 3?
Model Lancia Gamma je silnější: 245 k oproti 160 k u modelu SERES 3. Rozdíl je 85 k.
Který má větší kufr?
Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 318 l u modelu SERES 3. Rozdíl je 242 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




