Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Lancia Gamma vede 7 : 3
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Lancia Gamma 7 kW, Mini Countryman Electric 11 kW · Baterie — Lancia Gamma 97,2 kWh, Mini Countryman Electric 65,2 kWh · Dojezd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Mini Countryman Electric 500 km.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
Mini Countryman Electric
Mini Countryman Electric je kompaktní SUV segmentu C, který nabízí dvě verze s elektrickým pohonem a výkonným motorem.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Lancia GammaLong Range
Mini Countryman ElectricE
Lancia Gamma nebo Mini Countryman Electric — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 7 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +241 km
- Baterie kWhLancia Gamma +32 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmMini Countryman Electric −1,5 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +41 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Max. rychlost km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjení DC kWLancia Gamma +30 kW
- Nabíjení AC kWMini Countryman Electric +4 kW
- Hmotnost ↓ kgMini Countryman Electric −270 kg
- Zavazadlový prostor lLancia Gamma +100 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia GammaLong Range | Mini Countryman ElectricE | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 741 km | 500 km | Lancia +241 km |
| Baterie | 97,2 kWh | 65,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Mini −1,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | 130 kW | Lancia +30 kW |
| Nabíjení AC | 7 kW | 11 kW | Mini +4 kW |
| Nabíjení ⚠ | 27 min 20–80% | 29 min 10–80% | 2 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16,5 km/min | 12,1 km/min | Lancia +4,4 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 204 k | Lancia +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 8,6 s | Lancia −0,8 s |
| Max. rychlost | 190 km/h | 170 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2135 kg | 1865 kg | Mini −270 kg |
| Zavazadlový prostor | 560 l | 460 l | Lancia +100 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Lancia |
| Délka | 4672 mm | 4433 mm | Lancia +239 mm |
| Šířka | 1898 mm | 1843 mm | Lancia +55 mm |
| Výška | 1664 mm | 1656 mm | Lancia +8 mm |
| Rozvor | 2791 mm | 2692 mm | Lancia +99 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Gamma
Mini Countryman Electric
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Gamma
Mini Countryman Electric
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo Mini Countryman Electric?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 500 km u modelu Mini Countryman Electric. Je to rozdíl 241 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Lancia Gamma — jeho baterie o kapacitě 97,2 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mini Countryman Electric s kapacitou 65,2 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který má větší kufr?
Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 460 l u modelu Mini Countryman Electric. Rozdíl je 100 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lancia Gamma přijímá až 160 kW DC, model Mini Countryman Electric až 130 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




