Kia EV3 vs Lancia Gamma

Lancia Gamma vede 6 : 4

Největší rozdíly: Nabíjení AC — Kia EV3 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Nabíjení DC — Kia EV3 128 kW, Lancia Gamma 160 kW · Dojezd WLTP — Kia EV3 605 km, Lancia Gamma 741 km.

Kia EV3

Kia EV3 je elektrické SUV ve třídě C, které nabízí čtyři varianty pohonu s různým dojezdem a výkonem.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.

Profil oproti trhu: Kia EV3 vs Lancia Gamma

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Kia EV3 nebo Lancia Gamma — kdo vyhrává v čem

Lancia Gamma vede 6 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmLancia Gamma +136 km
    Kia EV3
    605
    Lancia Gamma
    741
  • Baterie kWhLancia Gamma +15,8 kWh
    Kia EV3
    81,4
    Lancia Gamma
    97,2
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmKia EV3 −1,3 kWh/100 km
    Kia EV3
    14,9
    Lancia Gamma
    16,2
  • Výkon kLancia Gamma +41 k
    Kia EV3
    204
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sKia EV3 −0,1 s
    Kia EV3
    7,7
    Lancia Gamma
    7,8
  • Max. rychlost km/hLancia Gamma +20 km/h
    Kia EV3
    170
    Lancia Gamma
    190
  • Nabíjení DC kWLancia Gamma +32 kW
    Kia EV3
    128
    Lancia Gamma
    160
  • Nabíjení AC kWKia EV3 +4 kW
    Kia EV3
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Hmotnost ↓ kgKia EV3 −325 kg
    Kia EV3
    1810
    Lancia Gamma
    2135
  • Zavazadlový prostor lLancia Gamma +100 l
    Kia EV3
    460
    Lancia Gamma
    560

Přidat třetí auto

Technické údaje: Kia EV3 vs Lancia Gamma

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Kia EV3 vs Lancia Gamma
Klíčové parametry Kia EV3
81.4 kWh FWD
Lancia Gamma
Long Range
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP605 km741 kmLancia +136 km
Baterie81,4 kWh97,2 kWhLancia +15,8 kWh
Spotřeba ↓14,9 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmKia −1,3 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC128 kW160 kWLancia +32 kW
Nabíjení AC11 kW7 kWKia +4 kW
Nabíjení ⚠31 min 10–80%27 min 20–80%4 min
Dojezd na minutu nabíjení13,7 km/min16,5 km/minLancia +2,8 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon204 k245 kLancia +41 k
0–100 km/h ↓7,7 s7,8 sKia −0,1 s
Max. rychlost170 km/h190 km/hLancia +20 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓1810 kg2135 kgKia −325 kg
Zavazadlový prostor460 l560 lLancia +100 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4300 mm4672 mmLancia +372 mm
Šířka1850 mm1898 mmLancia +48 mm
Výška1560 mm1664 mmLancia +104 mm
Rozvor2680 mm2791 mmLancia +111 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Kia EV3

Náklady na 100 km4,47
Měsíčně56
Ročně671

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Měsíčně61
Ročně729

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Kia EV3

Lancia Gamma

Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Kia EV3 nebo Lancia Gamma?

Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 605 km u modelu Kia EV3. Je to rozdíl 136 km.

Který má větší kufr?

Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 460 l u modelu Kia EV3. Rozdíl je 100 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Kia EV3 přijímá až 128 kW DC, model Lancia Gamma až 160 kW.

Který je levnější v provozu?

Model Kia EV3 spotřebuje méně elektřiny: 14,9 kWh/100 km oproti 16,2 kWh/100 km u modelu Lancia Gamma. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 195 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.