Ford Mustang Mach-E vs Genesis GV60
Ford Mustang Mach-E vede 5 : 3
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Ford Mustang Mach-E 150 kW, Genesis GV60 240 kW · 0–100 km/h — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Genesis GV60 7,8 s · Výkon — Ford Mustang Mach-E 276 k, Genesis GV60 229 k.
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E je SUV segmentu D, v modelovém roce 2026 ve čtyřech variantách: dojezd WLTP od 470 do 615 km, výkon od 268 do 487 k.
Genesis GV60
Genesis GV60 je crossover třídy D, který nabízí pohon jedné nebo dvou náprav a výkon v rozmezí od 229 do 490 koňských sil.
Profil oproti trhu: Ford Mustang Mach-E vs Genesis GV60
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modelový rok 2026
Genesis GV60Premium RWD
Ford Mustang Mach-E nebo Genesis GV60 — kdo vyhrává v čem
Ford Mustang Mach-E vede 5 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmFord Mustang Mach-E +54 km
- Baterie kWhFord Mustang Mach-E +4 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −2,4 kWh/100 km
- Výkon kFord Mustang Mach-E +47 k
- 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −1,7 s
- Max. rychlost km/hGenesis GV60 +5 km/h
- Nabíjení DC kWGenesis GV60 +90 kW
- Nabíjení AC kWBez údajů
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgGenesis GV60 −36 kg
- Zavazadlový prostor lBez údajů
Technické údaje: Ford Mustang Mach-E vs Genesis GV60
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modelový rok 2026 | Genesis GV60Premium RWD | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 615 km | 561 km | Ford +54 km |
| Baterie | 88 kWh | 84 kWh | Ford +4 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,3 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | Ford −2,4 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 150 kW | 240 kW | Genesis +90 kW |
| Nabíjení AC | — | 11 kW | — |
| Nabíjení 10–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | — | 21,8 km/min | — |
| Napětí | — | 800 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 276 k | 229 k | Ford +47 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,1 s | 7,8 s | Ford −1,7 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 185 km/h | Genesis +5 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2086 kg | 2050 kg | Genesis −36 kg |
| Zavazadlový prostor | — | 432 l | — |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Genesis |
| Délka | — | 4515 mm | — |
| Šířka | — | 1890 mm | — |
| Výška | — | 1580 mm | — |
| Rozvor | — | 2900 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Ford Mustang Mach-E
Genesis GV60
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Ford Mustang Mach-E
Genesis GV60
Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Ford Mustang Mach-E nebo Genesis GV60?
Model Ford Mustang Mach-E dojede dál: 615 km WLTP oproti 561 km u modelu Genesis GV60. Je to rozdíl 54 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Genesis GV60 — jeho baterie o kapacitě 84 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Ford Mustang Mach-E s kapacitou 88 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model Ford Mustang Mach-E přijímá až 150 kW DC, model Genesis GV60 až 240 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Ford Mustang Mach-E spotřebuje méně elektřiny: 14,3 kWh/100 km oproti 16,7 kWh/100 km u modelu Genesis GV60. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 360 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



