BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8

BYD Sealion 7 vede 9 : 0

Největší rozdíly: Nabíjení DC — BYD Sealion 7 230 kW, VinFast VF 8 150 kW · Výkon — BYD Sealion 7 530 k, VinFast VF 8 354 k · Zavazadlový prostor — BYD Sealion 7 520 l, VinFast VF 8 376 l.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D ve třech variantách: dojezd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

VinFast VF 8

VinFast VF 8 je SUV patřící do třídy D, který nabízí pohon všech kol a výkon v rozmezí 354 až 408 koní, s dojezdem podle standardu WLTP až 471 kilometrů.

Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 nebo VinFast VF 8 — kdo vyhrává v čem

BYD Sealion 7 vede 9 : 0

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBYD Sealion 7 +31 km
    BYD Sealion 7
    502
    VinFast VF 8
    471
  • Baterie kWhBYD Sealion 7 +3,6 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    VinFast VF 8
    87,7
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −4,7 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    VinFast VF 8
    22,9
  • Výkon kBYD Sealion 7 +176 k
    BYD Sealion 7
    530
    VinFast VF 8
    354
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −1,4 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    VinFast VF 8
    5,9
  • Max. rychlost km/hBYD Sealion 7 +15 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    VinFast VF 8
    200
  • Nabíjení DC kWBYD Sealion 7 +80 kW
    BYD Sealion 7
    230
    VinFast VF 8
    150
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BYD Sealion 7
    11
    VinFast VF 8
    11
  • Hmotnost ↓ kgBYD Sealion 7 −20 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    VinFast VF 8
    2455
  • Zavazadlový prostor lBYD Sealion 7 +144 l
    BYD Sealion 7
    520
    VinFast VF 8
    376

Přidat třetí auto

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8
Klíčové parametry BYD Sealion 7
Excellence AWD
VinFast VF 8
Eco
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP502 km471 kmBYD +31 km
Baterie91,3 kWh87,7 kWhBYD +3,6 kWh
Spotřeba ↓18,2 kWh/100 km22,9 kWh/100 kmBYD −4,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC230 kW150 kWBYD +80 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠24 min 10–80%31 min 10–70%7 min
Dojezd na minutu nabíjení14,6 km/min9,1 km/minBYD +5,5 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon530 k354 kBYD +176 k
0–100 km/h ↓4,5 s5,9 sBYD −1,4 s
Max. rychlost215 km/h200 km/hBYD +15 km/h
PohonAWDAWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2435 kg2455 kgBYD −20 kg
Zavazadlový prostor520 l376 lBYD +144 l
Délka4830 mm4750 mmBYD +80 mm
Šířka—1934 mm—
Výška—1667 mm—
Rozvor2930 mm2950 mmVinFast +20 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Měsíčně68
Ročně819

VinFast VF 8

Náklady na 100 km6,87
Měsíčně86
Ročně1030

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BYD Sealion 7

VinFast VF 8

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BYD Sealion 7 nebo VinFast VF 8?

Model BYD Sealion 7 dojede dál: 502 km WLTP oproti 471 km u modelu VinFast VF 8. Je to rozdíl 31 km.

Který je výkonnější — BYD Sealion 7 nebo VinFast VF 8?

Model BYD Sealion 7 je silnější: 530 k oproti 354 k u modelu VinFast VF 8. Rozdíl je 176 k.

Který má větší kufr?

Model BYD Sealion 7 nabízí více: 520 l oproti 376 l u modelu VinFast VF 8. Rozdíl je 144 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model BYD Sealion 7 přijímá až 230 kW DC, model VinFast VF 8 až 150 kW.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.