BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
BYD Sealion 7 vede 6 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Genesis GV70 Electrified 19 min · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Genesis GV70 Electrified 5 s · Max. rychlost — BYD Sealion 7 215 km/h, Genesis GV70 Electrified 235 km/h.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 je SUV segmentu D ve třech variantách: dojezd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.
Genesis GV70 Electrified
Genesis GV70 Electrified je SUV segmentu D: v modelovém roce 2026 baterie 84 kWh, dojezd WLTP 479 km a výkon 490 k s pohonem AWD.
Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
BYD Sealion 7Excellence AWD
Genesis GV70 ElectrifiedAWD 84 kWh
BYD Sealion 7 nebo Genesis GV70 Electrified — kdo vyhrává v čem
BYD Sealion 7 vede 6 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmBYD Sealion 7 +23 km
- Baterie kWhBYD Sealion 7 +7,3 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −1,2 kWh/100 km
- Výkon kBYD Sealion 7 +40 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,5 s
- Max. rychlost km/hGenesis GV70 Electrified +20 km/h
- Nabíjení DC kWGenesis GV70 Electrified +10 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minGenesis GV70 Electrified −5 min
- Hmotnost ↓ kgGenesis GV70 Electrified −100 kg
- Zavazadlový prostor lBYD Sealion 7 +17 l
Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BYD Sealion 7Excellence AWD | Genesis GV70 ElectrifiedAWD 84 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 502 km | 479 km | BYD +23 km |
| Baterie | 91,3 kWh | 84 kWh | BYD +7,3 kWh |
| Spotřeba ↓ | 18,2 kWh/100 km | 19,4 kWh/100 km | BYD −1,2 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 230 kW | 240 kW | Genesis +10 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 24 min | 19 min | Genesis −5 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 14,6 km/min | 17,6 km/min | Genesis +3 km/min |
| Napětí | — | 800 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 530 k | 490 k | BYD +40 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 5 s | BYD −0,5 s |
| Max. rychlost | 215 km/h | 235 km/h | Genesis +20 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2435 kg | 2335 kg | Genesis −100 kg |
| Zavazadlový prostor | 520 l | 503 l | BYD +17 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Genesis |
| Délka | 4830 mm | 4715 mm | BYD +115 mm |
| Šířka | — | — | — |
| Výška | — | 1630 mm | — |
| Rozvor | 2930 mm | 2875 mm | BYD +55 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BYD Sealion 7
Genesis GV70 Electrified
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
BYD Sealion 7
Genesis GV70 Electrified
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BYD Sealion 7 nebo Genesis GV70 Electrified?
Model BYD Sealion 7 dojede dál: 502 km WLTP oproti 479 km u modelu Genesis GV70 Electrified. Je to rozdíl 23 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Genesis GV70 Electrified — jeho baterie o kapacitě 84 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BYD Sealion 7 s kapacitou 91,3 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model BYD Sealion 7 přijímá až 230 kW DC, model Genesis GV70 Electrified až 240 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 24, resp. 19 min.
Který je levnější v provozu?
Model BYD Sealion 7 spotřebuje méně elektřiny: 18,2 kWh/100 km oproti 19,4 kWh/100 km u modelu Genesis GV70 Electrified. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 180 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




