BMW iX2 vs Škoda Elroq

Škoda Elroq vede 6 : 3

Největší rozdíly: Výkon — BMW iX2 204 k, Škoda Elroq 299 k · 0–100 km/h — BMW iX2 8,6 s, Škoda Elroq 6,2 s · Nabíjení DC — BMW iX2 130 kW, Škoda Elroq 165 kW.

BMW iX2

BMW iX2 je crossover segmentu C ve dvou variantách: eDrive20 s dojezdem WLTP 512 km a xDrive30 o výkonu 306 k.

Škoda Elroq

Škoda Elroq je elektrické SUV ve třídě C s pohonem RWD nebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojezd až 576 km dle metodiky WLTP a rychlonabíjení (DC) o výkonu až 165 kW.

Profil oproti trhu: BMW iX2 vs Škoda Elroq

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BMW iX2 nebo Škoda Elroq — kdo vyhrává v čem

Škoda Elroq vede 6 : 3

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmŠkoda Elroq +64 km
    BMW iX2
    512
    Škoda Elroq
    576
  • Baterie kWhŠkoda Elroq +11,8 kWh
    BMW iX2
    65,2
    Škoda Elroq
    77
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX2 −1,3 kWh/100 km
    BMW iX2
    14,2
    Škoda Elroq
    15,5
  • Výkon kŠkoda Elroq +95 k
    BMW iX2
    204
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,4 s
    BMW iX2
    8,6
    Škoda Elroq
    6,2
  • Max. rychlost km/hŠkoda Elroq +10 km/h
    BMW iX2
    170
    Škoda Elroq
    180
  • Nabíjení DC kWŠkoda Elroq +35 kW
    BMW iX2
    130
    Škoda Elroq
    165
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BMW iX2
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Nabíjení ↓ minBez rozdílu
    BMW iX2
    29
    Škoda Elroq
    29
  • Hmotnost ↓ kgBMW iX2 −247 kg
    BMW iX2
    1885
    Škoda Elroq
    2132
  • Zavazadlový prostor lBMW iX2 +55 l
    BMW iX2
    525
    Škoda Elroq
    470

Přidat třetí auto

Technické údaje: BMW iX2 vs Škoda Elroq

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BMW iX2 vs Škoda Elroq
Klíčové parametry BMW iX2
eDrive20
Škoda Elroq
85x
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP512 km576 kmŠkoda +64 km
Baterie65,2 kWh77 kWhŠkoda +11,8 kWh
Spotřeba ↓14,2 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmBMW −1,3 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC130 kW165 kWŠkoda +35 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓29 min29 minBez rozdílu
Dojezd na minutu nabíjení12,4 km/min13,9 km/minŠkoda +1,5 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon204 k299 kŠkoda +95 k
0–100 km/h ↓8,6 s6,2 sŠkoda −2,4 s
Max. rychlost170 km/h180 km/hŠkoda +10 km/h
PohonFWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓1885 kg2132 kgBMW −247 kg
Zavazadlový prostor525 l470 lBMW +55 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Škoda
Délka4554 mm4488 mmBMW +66 mm
Šířka1845 mm1884 mmŠkoda +39 mm
Výška1560 mm1620 mmŠkoda +60 mm
Rozvor2692 mm2766 mmŠkoda +74 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BMW iX2

Náklady na 100 km4,26
Měsíčně53
Ročně639

Škoda Elroq

Náklady na 100 km4,65
Měsíčně58
Ročně697

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BMW iX2

Škoda Elroq

Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BMW iX2 nebo Škoda Elroq?

Model Škoda Elroq dojede dál: 576 km WLTP oproti 512 km u modelu BMW iX2. Je to rozdíl 64 km.

Jak se liší pohonné systémy BMW iX2 a Škoda Elroq?

Model BMW iX2 má FWD a 204 k. Model Škoda Elroq má AWD a 299 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Škoda Elroq — jeho baterie o kapacitě 77 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BMW iX2 s kapacitou 65,2 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je výkonnější — BMW iX2 nebo Škoda Elroq?

Model Škoda Elroq je silnější: 299 k oproti 204 k u modelu BMW iX2. Rozdíl je 95 k.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.