Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Alpine A290 vede 7 : 2

Největší rozdíly: Nabíjení AC — Alpine A290 11 kW, Lancia Ypsilon 7,4 kW · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Lancia Ypsilon 9 s · Výkon — Alpine A290 180 k, Lancia Ypsilon 156 k.

Alpine A290

Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, nabízející dvě pohonné varianty o výkonu od 180 k do 220 k.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon je městský hatchback segmentu B, který je nabízen ve dvou variantách elektrického pohonu s různým výkonem a jízdními vlastnostmi.

Profil oproti trhu: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Alpine A290 nebo Lancia Ypsilon — kdo vyhrává v čem

Alpine A290 vede 7 : 2

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmLancia Ypsilon +45 km
    Alpine A290
    380
    Lancia Ypsilon
    425
  • Baterie kWhAlpine A290 +1 kWh
    Alpine A290
    52
    Lancia Ypsilon
    51
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −1,4 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Lancia Ypsilon
    14,4
  • Výkon kAlpine A290 +24 k
    Alpine A290
    180
    Lancia Ypsilon
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −1,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Lancia Ypsilon
    9
  • Max. rychlost km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Lancia Ypsilon
    150
  • Nabíjení DC kWBez rozdílu
    Alpine A290
    100
    Lancia Ypsilon
    100
  • Nabíjení AC kWAlpine A290 +3,6 kW
    Alpine A290
    11
    Lancia Ypsilon
    7,4
  • Hmotnost ↓ kgAlpine A290 −78 kg
    Alpine A290
    1483
    Lancia Ypsilon
    1561
  • Zavazadlový prostor lAlpine A290 +17 l
    Alpine A290
    326
    Lancia Ypsilon
    309

Přidat třetí auto

Technické údaje: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Klíčové parametry Alpine A290
GT
Lancia Ypsilon
Electric
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP380 km425 kmLancia +45 km
Baterie52 kWh51 kWhAlpine +1 kWh
Spotřeba ↓15,8 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmLancia −1,4 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC100 kW100 kWBez rozdílu
Nabíjení AC11 kW7,4 kWAlpine +3,6 kW
Nabíjení ⚠30 min 15–80%28 min 10–80%2 min
Dojezd na minutu nabíjení8,2 km/min10,6 km/minLancia +2,4 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon180 k156 kAlpine +24 k
0–100 km/h ↓7,4 s9 sAlpine −1,6 s
Max. rychlost160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓1483 kg1561 kgAlpine −78 kg
Zavazadlový prostor326 l309 lAlpine +17 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Alpine
Délka3997 mm4080 mmLancia +83 mm
Šířka1823 mm1768 mmAlpine +55 mm
Výška1512 mm1440 mmAlpine +72 mm
Rozvor2534 mm2545 mmLancia +11 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Alpine A290

Náklady na 100 km4,74
Měsíčně59
Ročně711

Lancia Ypsilon

Náklady na 100 km4,32
Měsíčně54
Ročně648

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Alpine A290

Lancia Ypsilon

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Alpine A290 nebo Lancia Ypsilon?

Model Lancia Ypsilon dojede dál: 425 km WLTP oproti 380 km u modelu Alpine A290. Je to rozdíl 45 km.

Proč má Alpine A290 větší baterii, ale kratší dojezd než Lancia Ypsilon?

Model Alpine A290 má kapacitu 52 kWh a ujede 380 km, zatímco model Lancia Ypsilon s baterií 51 kWh ujede 425 km. Rozhoduje spotřeba: 15,8 oproti 14,4 kWh/100 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Alpine A290 — jeho baterie o kapacitě 52 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Lancia Ypsilon s kapacitou 51 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který se nabíjí rychleji?

Model Alpine A290 přijímá až 100 kW DC, model Lancia Ypsilon až 100 kW.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.