Voyah Free vs Xpeng G9L

Равенство: 4 към 4

Най-големи разлики: DC зареждане — Voyah Free 100 kW, Xpeng G9L 540 kW · Багажник — Voyah Free 560 l, Xpeng G9L 935 l · 0–100 км/ч — Voyah Free 4,4 s, Xpeng G9L 7 s.

Voyah Free

Voyah Free е електрически SUV от клас Е, оборудван с задвижване на четирите колела и батерия с капацитет 106 kWh.

Xpeng G9L

Xpeng G9L е седемместен SUV от сегмент E: батерия от 110 kWh, пробег по WLTP до 591 km и DC зареждане 540 kW.

Профил спрямо пазара: Voyah Free срещу Xpeng G9L

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Voyah Free или Xpeng G9L — кой печели къде

Равенство: 4 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmXpeng G9L +91 km
    Voyah Free
    500
    Xpeng G9L
    591
  • Батерия kWhXpeng G9L +4 kWh
    Voyah Free
    106
    Xpeng G9L
    110
  • Разход ↓ kWh/100 kmVoyah Free −1,1 kWh/100 km
    Voyah Free
    20
    Xpeng G9L
    21,1
  • Мощност к.с.Voyah Free +123 к.с.
    Voyah Free
    490
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 км/ч ↓ sVoyah Free −2,6 s
    Voyah Free
    4,4
    Xpeng G9L
    7
  • Максимална скорост km/hБез разлика
    Voyah Free
    200
    Xpeng G9L
    200
  • DC зареждане kWXpeng G9L +440 kW
    Voyah Free
    100
    Xpeng G9L
    540
  • AC зареждане kWБез разлика
    Voyah Free
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Тегло ↓ kgVoyah Free −360 kg
    Voyah Free
    2340
    Xpeng G9L
    2700
  • Багажник lXpeng G9L +375 l
    Voyah Free
    560
    Xpeng G9L
    935

Добавете трета кола

Технически данни: Voyah Free срещу Xpeng G9L

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Voyah Free срещу Xpeng G9L
Основни параметри Voyah Free
EV
Xpeng G9L
RWD Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег500 km591 kmXpeng +91 km
Батерия106 kWh110 kWhXpeng +4 kWh
Разход ↓20 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmVoyah −1,1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане100 kW540 kWXpeng +440 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠45 min 20–80%12 min 10–80%33 min
Пробег за минута зареждане6,7 km/min34,5 km/minXpeng +27,8 km/min
Напрежение400 V800 VXpeng +400 V
Динамика и задвижване
Мощност490 к.с.367 к.с.Voyah +123 к.с.
0–100 км/ч ↓4,4 s7 sVoyah −2,6 s
Максимална скорост200 km/h200 km/hБез разлика
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2340 kg2700 kgVoyah −360 kg
Багажник560 l935 lXpeng +375 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4905 mm5120 mmXpeng +215 mm
Ширина1950 mm1999 mmXpeng +49 mm
Височина1645 mm1788 mmXpeng +143 mm
Разстояние между осите2960 mm3100 mmXpeng +140 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Voyah Free

Цена за 100 км6
Месечно75
Годишно900

Xpeng G9L

Цена за 100 км6,33
Месечно79
Годишно950

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Voyah Free

Xpeng G9L

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Voyah Free или Xpeng G9L?

Xpeng G9L стига по-далеч: 591 км WLTP срещу 500 км на Voyah Free. Това е разлика от 91 км.

Как се различава задвижването на Voyah Free и Xpeng G9L?

Voyah Free има AWD и 490 к.с.. Xpeng G9L има RWD и 367 к.с..

Кой е по-мощен — Voyah Free или Xpeng G9L?

Voyah Free е по-мощен: 490 к.с. срещу 367 к.с. на Xpeng G9L. Разликата е 123 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Xpeng G9L побира повече: 935 л срещу 560 л в Voyah Free. Разликата е 375 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.