Mini Cooper Electric vs Peugeot e-208
Peugeot e-208 води 5 към 4
Най-големи разлики: Багажник — Mini Cooper Electric 210 l, Peugeot e-208 309 l · Мощност — Mini Cooper Electric 218 к.с., Peugeot e-208 156 к.с. · 0–100 км/ч — Mini Cooper Electric 6,7 s, Peugeot e-208 8,2 s.
Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric е градски хечбек от клас B, който предлага три варианта на задвижване с различна мощност и пробег.
Peugeot e-208
Peugeot e-208 е хечбек от сегмент B в три варианта: пробег по WLTP от 361 до 433 km, мощност от 136 до 281 к.с.
Профил спрямо пазара: Mini Cooper Electric срещу Peugeot e-208
Mini Cooper Electric или Peugeot e-208 — кой печели къде
Peugeot e-208 води 5 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmPeugeot e-208 +33 km
- Батерия kWhPeugeot e-208 +1,8 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmMini Cooper Electric −0,2 kWh/100 km
- Мощност к.с.Mini Cooper Electric +62 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sMini Cooper Electric −1,5 s
- Максимална скорост km/hMini Cooper Electric +20 km/h
- DC зареждане kWPeugeot e-208 +5 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgPeugeot e-208 −150 kg
- Багажник lPeugeot e-208 +99 l
Технически данни: Mini Cooper Electric срещу Peugeot e-208
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Mini Cooper ElectricSE | GT 156 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 400 km | 433 km | Peugeot +33 km |
| Батерия | 49,2 kWh | 51 kWh | Peugeot +1,8 kWh |
| Разход ↓ | 14,7 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km | Mini −0,2 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 95 kW | 100 kW | Peugeot +5 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 30 min 10–80% | 35 min 0–80% | 5 min |
| Пробег за минута зареждане | 9,3 km/min | 9,9 km/min | Peugeot +0,6 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 218 к.с. | 156 к.с. | Mini +62 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,7 s | 8,2 s | Mini −1,5 s |
| Максимална скорост | 170 km/h | 150 km/h | Mini +20 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1605 kg | 1455 kg | Peugeot −150 kg |
| Багажник | 210 l | 309 l | Peugeot +99 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Peugeot |
| Дължина | 3858 mm | 4055 mm | Peugeot +197 mm |
| Ширина | 1756 mm | 1745 mm | Mini +11 mm |
| Височина | 1460 mm | 1430 mm | Mini +30 mm |
| Разстояние между осите | 2526 mm | 2540 mm | Peugeot +14 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Mini Cooper Electric
Peugeot e-208
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Mini Cooper Electric
Peugeot e-208
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electricvs
Cupra Raval
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. Polo
Renault 5 E-Tech
Opel Corsa Electric
Cupra Raval
Volkswagen ID. PoloЧесто задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Mini Cooper Electric или Peugeot e-208?
Peugeot e-208 стига по-далеч: 433 км WLTP срещу 400 км на Mini Cooper Electric. Това е разлика от 33 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Peugeot e-208 — неговата батерия от 51 kWh тогава работи като източник на енергия. Mini Cooper Electric с 49,2 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — Mini Cooper Electric или Peugeot e-208?
Mini Cooper Electric е по-мощен: 218 к.с. срещу 156 к.с. на Peugeot e-208. Разликата е 62 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Peugeot e-208 побира повече: 309 л срещу 210 л в Mini Cooper Electric. Разликата е 99 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.