Cupra Raval vs Mini Cooper Electric
Cupra Raval води 6 към 4
Най-големи разлики: Багажник — Cupra Raval 441 l, Mini Cooper Electric 210 l · WLTP пробег — Cupra Raval 444 km, Mini Cooper Electric 400 km · DC зареждане — Cupra Raval 105 kW, Mini Cooper Electric 95 kW.
Cupra Raval
Cupra Raval е градски хечбек от сегмент B, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 328 до 444 km, мощност от 135 до 226 к.с.
Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric е градски хечбек от клас B, който предлага три варианта на задвижване с различна мощност и пробег.
Профил спрямо пазара: Cupra Raval срещу Mini Cooper Electric
Cupra Raval52 kWh
Mini Cooper ElectricSE
Cupra Raval или Mini Cooper Electric — кой печели къде
Cupra Raval води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmCupra Raval +44 km
- Батерия kWhCupra Raval +2,8 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmCupra Raval −1,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Mini Cooper Electric +7 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sMini Cooper Electric −0,4 s
- Максимална скорост km/hMini Cooper Electric +10 km/h
- DC зареждане kWCupra Raval +10 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minCupra Raval −2 min
- Тегло ↓ kgMini Cooper Electric −5 kg
- Багажник lCupra Raval +231 l
Технически данни: Cupra Raval срещу Mini Cooper Electric
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Cupra Raval52 kWh | Mini Cooper ElectricSE | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 444 km | 400 km | Cupra +44 km |
| Батерия | 52 kWh | 49,2 kWh | Cupra +2,8 kWh |
| Разход ↓ | 13,6 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Cupra −1,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 105 kW | 95 kW | Cupra +10 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 28 min | 30 min | Cupra −2 min |
| Пробег за минута зареждане | 11,1 km/min | 9,3 km/min | Cupra +1,8 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 211 к.с. | 218 к.с. | Mini +7 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,1 s | 6,7 s | Mini −0,4 s |
| Максимална скорост | 160 km/h | 170 km/h | Mini +10 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1610 kg | 1605 kg | Mini −5 kg |
| Багажник | 441 l | 210 l | Cupra +231 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Cupra |
| Дължина | 4046 mm | 3858 mm | Cupra +188 mm |
| Ширина | 1784 mm | 1756 mm | Cupra +28 mm |
| Височина | 1514 mm | 1460 mm | Cupra +54 mm |
| Разстояние между осите | 2599 mm | 2526 mm | Cupra +73 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Cupra Raval
Mini Cooper Electric
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Cupra Raval
Mini Cooper Electric
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B
Cupra Ravalvs
Cupra Ravalvs
Renault 5 E-Tech
Cupra Ravalvs
Opel Corsa Electric
Cupra Ravalvs
Nissan Micra
Cupra Ravalvs
Volkswagen ID. Polo
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electricvs
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. PoloЧесто задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Cupra Raval или Mini Cooper Electric?
Cupra Raval стига по-далеч: 444 км WLTP срещу 400 км на Mini Cooper Electric. Това е разлика от 44 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Cupra Raval — неговата батерия от 52 kWh тогава работи като източник на енергия. Mini Cooper Electric с 49,2 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Cupra Raval побира повече: 441 л срещу 210 л в Mini Cooper Electric. Разликата е 231 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Cupra Raval приема до 105 kW DC, Mini Cooper Electric до 95 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 28 и 30 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.