Lancia Gamma vs Smart #3

Равенство: 5 към 5

Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Smart #3 22 kW · WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, Smart #3 455 km · Багажник — Lancia Gamma 560 l, Smart #3 370 l.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

Smart #3

Smart #3 е електрически SUV от клас C, който предлага три различни конфигурации на задвижването и капацитета на батерията.

Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Smart #3

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Lancia Gamma или Smart #3 — кой печели къде

Равенство: 5 към 5

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +286 km
    Lancia Gamma
    741
    Smart #3
    455
  • Батерия kWhLancia Gamma +31,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Smart #3
    66
  • Разход ↓ kWh/100 kmSmart #3 −0,2 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Smart #3
    16
  • Мощност к.с.Smart #3 +27 к.с.
    Lancia Gamma
    245
    Smart #3
    272
  • 0–100 км/ч ↓ sSmart #3 −2 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Smart #3
    5,8
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Smart #3
    180
  • DC зареждане kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Smart #3
    150
  • AC зареждане kWSmart #3 +15 kW
    Lancia Gamma
    7
    Smart #3
    22
  • Тегло ↓ kgSmart #3 −355 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Smart #3
    1780
  • Багажник lLancia Gamma +190 l
    Lancia Gamma
    560
    Smart #3
    370

Добавете трета кола

Технически данни: Lancia Gamma срещу Smart #3

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Lancia Gamma срещу Smart #3
Основни параметри Lancia Gamma
Long Range
Smart #3
Pro+
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег741 km455 kmLancia +286 km
Батерия97,2 kWh66 kWhLancia +31,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km16 kWh/100 kmSmart −0,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW150 kWLancia +10 kW
AC зареждане7 kW22 kWSmart +15 kW
Зареждане ⚠27 min 20–80%30 min 10–80%3 min
Пробег за минута зареждане16,5 km/min10,6 km/minLancia +5,9 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност245 к.с.272 к.с.Smart +27 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s5,8 sSmart −2 s
Максимална скорост190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
ЗадвижванеFWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2135 kg1780 kgSmart −355 kg
Багажник560 l370 lLancia +190 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4672 mm4400 mmLancia +272 mm
Ширина1898 mm1844 mmLancia +54 mm
Височина1664 mm1556 mmLancia +108 mm
Разстояние между осите2791 mm2785 mmLancia +6 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Smart #3

Цена за 100 км4,8
Месечно60
Годишно720

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Lancia Gamma

Smart #3

Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Smart #3?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 455 км на Smart #3. Това е разлика от 286 км.

Как се различава задвижването на Lancia Gamma и Smart #3?

Lancia Gamma има FWD и 245 к.с.. Smart #3 има RWD и 272 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 370 л в Smart #3. Разликата е 190 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Smart #3 до 150 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.