Lancia Gamma vs Smart #1

Lancia Gamma води 6 към 4

Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Smart #1 22 kW · Багажник — Lancia Gamma 560 l, Smart #1 323 l · WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, Smart #1 440 km.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

Smart #1

Smart #1 е електрически SUV от сегмент C в три варианта: пробег по WLTP от 310 до 440 km, мощност от 272 до 428 к.с.

Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Smart #1

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Lancia Gamma или Smart #1 — кой печели къде

Lancia Gamma води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +301 km
    Lancia Gamma
    741
    Smart #1
    440
  • Батерия kWhLancia Gamma +31,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Smart #1
    66
  • Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,2 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Smart #1
    16,4
  • Мощност к.с.Smart #1 +27 к.с.
    Lancia Gamma
    245
    Smart #1
    272
  • 0–100 км/ч ↓ sSmart #1 −1,1 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Smart #1
    6,7
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Smart #1
    180
  • DC зареждане kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Smart #1
    150
  • AC зареждане kWSmart #1 +15 kW
    Lancia Gamma
    7
    Smart #1
    22
  • Тегло ↓ kgSmart #1 −315 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Smart #1
    1820
  • Багажник lLancia Gamma +237 l
    Lancia Gamma
    560
    Smart #1
    323

Добавете трета кола

Технически данни: Lancia Gamma срещу Smart #1

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Lancia Gamma срещу Smart #1
Основни параметри Lancia Gamma
Long Range
Smart #1
Pro+
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег741 km440 kmLancia +301 km
Батерия97,2 kWh66 kWhLancia +31,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmLancia −0,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW150 kWLancia +10 kW
AC зареждане7 kW22 kWSmart +15 kW
Зареждане ⚠27 min 20–80%30 min 10–80%3 min
Пробег за минута зареждане16,5 km/min10,3 km/minLancia +6,2 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност245 к.с.272 к.с.Smart +27 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s6,7 sSmart −1,1 s
Максимална скорост190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
ЗадвижванеFWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2135 kg1820 kgSmart −315 kg
Багажник560 l323 lLancia +237 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4672 mm4270 mmLancia +402 mm
Ширина1898 mm1822 mmLancia +76 mm
Височина1664 mm1636 mmLancia +28 mm
Разстояние между осите2791 mm2750 mmLancia +41 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Smart #1

Цена за 100 км4,92
Месечно61
Годишно738

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Lancia Gamma

Smart #1

Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Smart #1?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 440 км на Smart #1. Това е разлика от 301 км.

Как се различава задвижването на Lancia Gamma и Smart #1?

Lancia Gamma има FWD и 245 к.с.. Smart #1 има RWD и 272 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 323 л в Smart #1. Разликата е 237 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Smart #1 до 150 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.