Lancia Gamma vs Renault Scenic

Lancia Gamma води 8 към 2

Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Renault Scenic 11 kW · WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, Renault Scenic 642 km · Мощност — Lancia Gamma 245 к.с., Renault Scenic 218 к.с..

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

Renault Scenic

Електрически SUV в клас C, предлагащ два варианта на батерията с пробег до 642 км според стандарта WLTP.

Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Renault Scenic

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Lancia Gamma или Renault Scenic — кой печели къде

Lancia Gamma води 8 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +99 km
    Lancia Gamma
    741
    Renault Scenic
    642
  • Батерия kWhLancia Gamma +8,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Renault Scenic
    89
  • Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,6 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Renault Scenic
    16,8
  • Мощност к.с.Lancia Gamma +27 к.с.
    Lancia Gamma
    245
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 км/ч ↓ sLancia Gamma −0,1 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Renault Scenic
    7,9
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Renault Scenic
    170
  • DC зареждане kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Renault Scenic
    150
  • AC зареждане kWRenault Scenic +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Renault Scenic
    11
  • Тегло ↓ kgRenault Scenic −224 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Renault Scenic
    1911
  • Багажник lLancia Gamma +15 l
    Lancia Gamma
    560
    Renault Scenic
    545

Добавете трета кола

Технически данни: Lancia Gamma срещу Renault Scenic

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Lancia Gamma срещу Renault Scenic
Основни параметри Lancia Gamma
Long Range
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег741 km642 kmLancia +99 km
Батерия97,2 kWh89 kWhLancia +8,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmLancia −0,6 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW150 kWLancia +10 kW
AC зареждане7 kW11 kWRenault +4 kW
Зареждане ⚠27 min 20–80%28 min 15–80%1 min
Пробег за минута зареждане16,5 km/min14,9 km/minLancia +1,6 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност245 к.с.218 к.с.Lancia +27 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s7,9 sLancia −0,1 s
Максимална скорост190 km/h170 km/hLancia +20 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓2135 kg1911 kgRenault −224 kg
Багажник560 l545 lLancia +15 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4672 mm4470 mmLancia +202 mm
Ширина1898 mm1864 mmLancia +34 mm
Височина1664 mm1571 mmLancia +93 mm
Разстояние между осите2791 mm2785 mmLancia +6 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Renault Scenic

Цена за 100 км5,04
Месечно63
Годишно756

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Lancia Gamma

Renault Scenic

Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Renault Scenic?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 642 км на Renault Scenic. Това е разлика от 99 км.

Кой се зарежда по-бързо?

Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Renault Scenic до 150 kW.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Lancia Gamma консумира по-малко електричество: 16,2 kWh/100 км срещу 16,8 kWh/100 км в Renault Scenic. През 15000 км на година това е разлика от 90 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.