Jeep Compass vs Renault Scenic

Jeep Compass води 6 към 3

Най-големи разлики: Тегло — Jeep Compass 2160 kg, Renault Scenic 1911 kg · Батерия — Jeep Compass 96,3 kWh, Renault Scenic 89 kWh · DC зареждане — Jeep Compass 160 kW, Renault Scenic 150 kW.

Jeep Compass

Jeep Compass е SUV от сегмент C в три електрически варианта: пробег по WLTP от 500 до 674 km, мощност от 213 до 375 к.с.

Renault Scenic

Електрически SUV в клас C, предлагащ два варианта на батерията с пробег до 642 км според стандарта WLTP.

Профил спрямо пазара: Jeep Compass срещу Renault Scenic

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Jeep Compass или Renault Scenic — кой печели къде

Jeep Compass води 6 към 3

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmJeep Compass +32 km
    Jeep Compass
    674
    Renault Scenic
    642
  • Батерия kWhJeep Compass +7,3 kWh
    Jeep Compass
    96,3
    Renault Scenic
    89
  • Разход ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −1 kWh/100 km
    Jeep Compass
    17,8
    Renault Scenic
    16,8
  • Мощност к.с.Jeep Compass +13 к.с.
    Jeep Compass
    231
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 км/ч ↓ sRenault Scenic −0,4 s
    Jeep Compass
    8,3
    Renault Scenic
    7,9
  • Максимална скорост km/hJeep Compass +10 km/h
    Jeep Compass
    180
    Renault Scenic
    170
  • DC зареждане kWJeep Compass +10 kW
    Jeep Compass
    160
    Renault Scenic
    150
  • AC зареждане kWБез разлика
    Jeep Compass
    11
    Renault Scenic
    11
  • Тегло ↓ kgRenault Scenic −249 kg
    Jeep Compass
    2160
    Renault Scenic
    1911
  • Багажник lJeep Compass +5 l
    Jeep Compass
    550
    Renault Scenic
    545

Добавете трета кола

Технически данни: Jeep Compass срещу Renault Scenic

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Jeep Compass срещу Renault Scenic
Основни параметри Jeep Compass
Long Range FWD (96,3 kWh)
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег674 km642 kmJeep +32 km
Батерия96,3 kWh89 kWhJeep +7,3 kWh
Разход ↓17,8 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmRenault −1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW150 kWJeep +10 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠27 min 20–80%28 min 15–80%1 min
Пробег за минута зареждане15 km/min14,9 km/minJeep +0,1 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност231 к.с.218 к.с.Jeep +13 к.с.
0–100 км/ч ↓8,3 s7,9 sRenault −0,4 s
Максимална скорост180 km/h170 km/hJeep +10 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓2160 kg1911 kgRenault −249 kg
Багажник550 l545 lJeep +5 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Renault
Дължина4548 mm4470 mmJeep +78 mm
Ширина1936 mm1864 mmJeep +72 mm
Височина1657 mm1571 mmJeep +86 mm
Разстояние между осите2795 mm2785 mmJeep +10 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Jeep Compass

Цена за 100 км5,34
Месечно67
Годишно801

Renault Scenic

Цена за 100 км5,04
Месечно63
Годишно756

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Jeep Compass

Renault Scenic

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Jeep Compass или Renault Scenic?

Jeep Compass стига по-далеч: 674 км WLTP срещу 642 км на Renault Scenic. Това е разлика от 32 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Renault Scenic — неговата батерия от 89 kWh тогава работи като източник на енергия. Jeep Compass с 96,3 kWh не предлага тази функция.

Кой се зарежда по-бързо?

Jeep Compass приема до 160 kW DC, Renault Scenic до 150 kW.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Renault Scenic консумира по-малко електричество: 16,8 kWh/100 км срещу 17,8 kWh/100 км в Jeep Compass. През 15000 км на година това е разлика от 150 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.