Lancia Gamma vs MG S5 EV

Lancia Gamma води 5 към 4

Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, MG S5 EV 11 kW · WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, MG S5 EV 480 km · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, MG S5 EV 64 kWh.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

MG S5 EV

MG S5 EV е електрически SUV от клас C, предлагащ два варианта за задвижване с задно задвижване (RWD), отличаващи се по капацитета на батерията и мощността на двигателя.

Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу MG S5 EV

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Lancia Gamma или MG S5 EV — кой печели къде

Lancia Gamma води 5 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +261 km
    Lancia Gamma
    741
    MG S5 EV
    480
  • Батерия kWhLancia Gamma +33,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    MG S5 EV
    64
  • Разход ↓ kWh/100 kmMG S5 EV −0,7 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    MG S5 EV
    15,5
  • Мощност к.с.Lancia Gamma +14 к.с.
    Lancia Gamma
    245
    MG S5 EV
    231
  • 0–100 км/ч ↓ sMG S5 EV −1,5 s
    Lancia Gamma
    7,8
    MG S5 EV
    6,3
  • Максимална скорост km/hБез разлика
    Lancia Gamma
    190
    MG S5 EV
    190
  • DC зареждане kWLancia Gamma +21 kW
    Lancia Gamma
    160
    MG S5 EV
    139
  • AC зареждане kWMG S5 EV +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    MG S5 EV
    11
  • Тегло ↓ kgMG S5 EV −455 kg
    Lancia Gamma
    2135
    MG S5 EV
    1680
  • Багажник lLancia Gamma +107 l
    Lancia Gamma
    560
    MG S5 EV
    453

Добавете трета кола

Технически данни: Lancia Gamma срещу MG S5 EV

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Lancia Gamma срещу MG S5 EV
Основни параметри Lancia Gamma
Long Range
MG S5 EV
Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег741 km480 kmLancia +261 km
Батерия97,2 kWh64 kWhLancia +33,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmMG −0,7 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW139 kWLancia +21 kW
AC зареждане7 kW11 kWMG +4 kW
Зареждане ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Пробег за минута зареждане16,5 km/min12 km/minLancia +4,5 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност245 к.с.231 к.с.Lancia +14 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s6,3 sMG −1,5 s
Максимална скорост190 km/h190 km/hБез разлика
ЗадвижванеFWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2135 kg1680 kgMG −455 kg
Багажник560 l453 lLancia +107 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4672 mm4476 mmLancia +196 mm
Ширина1898 mm1849 mmLancia +49 mm
Височина1664 mm1621 mmLancia +43 mm
Разстояние между осите2791 mm2730 mmLancia +61 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

MG S5 EV

Цена за 100 км4,65
Месечно58
Годишно697

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Lancia Gamma

MG S5 EV

Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или MG S5 EV?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 480 км на MG S5 EV. Това е разлика от 261 км.

Как се различава задвижването на Lancia Gamma и MG S5 EV?

Lancia Gamma има FWD и 245 к.с.. MG S5 EV има RWD и 231 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 453 л в MG S5 EV. Разликата е 107 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Lancia Gamma приема до 160 kW DC, MG S5 EV до 139 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.