Lancia Gamma vs Mercedes GLA EQ
Mercedes GLA EQ води 7 към 3
Най-големи разлики: DC зареждане — Lancia Gamma 160 kW, Mercedes GLA EQ 320 kW · AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Mercedes GLA EQ 11 kW · Багажник — Lancia Gamma 560 l, Mercedes GLA EQ 410 l.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Mercedes GLA EQ
Mercedes GLA EQ е електрически SUV от клас C, който предлага три различни конфигурации на задвижването и капацитет на батерията.
Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Mercedes GLA EQ
Lancia GammaLong Range
Mercedes GLA EQ250+
Lancia Gamma или Mercedes GLA EQ — кой печели къде
Mercedes GLA EQ води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +84 km
- Батерия kWhLancia Gamma +12,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmMercedes GLA EQ −1,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Mercedes GLA EQ +27 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sMercedes GLA EQ −0,5 s
- Максимална скорост km/hMercedes GLA EQ +20 km/h
- DC зареждане kWMercedes GLA EQ +160 kW
- AC зареждане kWMercedes GLA EQ +4 kW
- Тегло ↓ kgMercedes GLA EQ −55 kg
- Багажник lLancia Gamma +150 l
Технически данни: Lancia Gamma срещу Mercedes GLA EQ
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Lancia GammaLong Range | Mercedes GLA EQ250+ | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 741 km | 657 km | Lancia +84 km |
| Батерия | 97,2 kWh | 85 kWh | Lancia +12,2 kWh |
| Разход ↓ | 16,2 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km | Mercedes −1,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 320 kW | Mercedes +160 kW |
| AC зареждане | 7 kW | 11 kW | Mercedes +4 kW |
| Зареждане ⚠ | 27 min 20–80% | 22 min 10–80% | 5 min |
| Пробег за минута зареждане | 16,5 km/min | 20,9 km/min | Mercedes +4,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | 800 V | Mercedes +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 245 к.с. | 272 к.с. | Mercedes +27 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,8 s | 7,3 s | Mercedes −0,5 s |
| Максимална скорост | 190 km/h | 210 km/h | Mercedes +20 km/h |
| Задвижване | FWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2135 kg | 2080 kg | Mercedes −55 kg |
| Багажник | 560 l | 410 l | Lancia +150 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Lancia |
| Дължина | 4672 mm | 4565 mm | Lancia +107 mm |
| Ширина | 1898 mm | 1873 mm | Lancia +25 mm |
| Височина | 1664 mm | 1604 mm | Lancia +60 mm |
| Разстояние между осите | 2791 mm | 2790 mm | Lancia +1 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Lancia Gamma
Mercedes GLA EQ
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Lancia Gamma
Mercedes GLA EQ
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Mercedes GLA EQ?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 657 км на Mercedes GLA EQ. Това е разлика от 84 км.
Как се различава задвижването на Lancia Gamma и Mercedes GLA EQ?
Lancia Gamma има FWD и 245 к.с.. Mercedes GLA EQ има RWD и 272 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Lancia Gamma — неговата батерия от 97,2 kWh тогава работи като източник на енергия. Mercedes GLA EQ с 85 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 410 л в Mercedes GLA EQ. Разликата е 150 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




