Hyundai Ioniq 9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L води 7 към 4
Най-големи разлики: Багажник — Hyundai Ioniq 9 338 l, Xpeng G9L 935 l · DC зареждане — Hyundai Ioniq 9 233 kW, Xpeng G9L 540 kW · Зареждане 10–80% — Hyundai Ioniq 9 24 min, Xpeng G9L 12 min.
Hyundai Ioniq 9
Hyundai Ioniq 9 е електрически SUV от клас E, който предлага обем на багажника от 338 литра и три варианта на задвижване с мощност от 218 до 428 конски сили.
Xpeng G9L
Xpeng G9L е седемместен SUV от сегмент E: батерия от 110 kWh, пробег по WLTP до 591 km и DC зареждане 540 kW.
Профил спрямо пазара: Hyundai Ioniq 9 срещу Xpeng G9L
Hyundai Ioniq 9Long Range RWD
Xpeng G9LRWD Long Range
Hyundai Ioniq 9 или Xpeng G9L — кой печели къде
Xpeng G9L води 7 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmHyundai Ioniq 9 +29 km
- Батерия kWhHyundai Ioniq 9 +0,3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −3,8 kWh/100 km
- Мощност к.с.Xpeng G9L +149 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sXpeng G9L −2,4 s
- Максимална скорост km/hXpeng G9L +10 km/h
- DC зареждане kWXpeng G9L +307 kW
- AC зареждане kWXpeng G9L +0,5 kW
- Зареждане ↓ minXpeng G9L −12 min
- Тегло ↓ kgHyundai Ioniq 9 −230 kg
- Багажник lXpeng G9L +597 l
Технически данни: Hyundai Ioniq 9 срещу Xpeng G9L
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Hyundai Ioniq 9Long Range RWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 620 km | 591 km | Hyundai +29 km |
| Батерия | 110,3 kWh | 110 kWh | Hyundai +0,3 kWh |
| Разход ↓ | 17,3 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Hyundai −3,8 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 233 kW | 540 kW | Xpeng +307 kW |
| AC зареждане | 10,5 kW | 11 kW | Xpeng +0,5 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 24 min | 12 min | Xpeng −12 min |
| Пробег за минута зареждане | 18,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +16,4 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 218 к.с. | 367 к.с. | Xpeng +149 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 9,4 s | 7 s | Xpeng −2,4 s |
| Максимална скорост | 190 km/h | 200 km/h | Xpeng +10 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2470 kg | 2700 kg | Hyundai −230 kg |
| Багажник | 338 l | 935 l | Xpeng +597 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 5060 mm | 5120 mm | Xpeng +60 mm |
| Ширина | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Височина | 1790 mm | 1788 mm | Hyundai +2 mm |
| Разстояние между осите | 3130 mm | 3100 mm | Hyundai +30 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Hyundai Ioniq 9
Xpeng G9L
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Hyundai Ioniq 9
Xpeng G9L
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Hyundai Ioniq 9 или Xpeng G9L?
Hyundai Ioniq 9 стига по-далеч: 620 км WLTP срещу 591 км на Xpeng G9L. Това е разлика от 29 км.
Кой е по-мощен — Hyundai Ioniq 9 или Xpeng G9L?
Xpeng G9L е по-мощен: 367 к.с. срещу 218 к.с. на Hyundai Ioniq 9. Разликата е 149 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Xpeng G9L побира повече: 935 л срещу 338 л в Hyundai Ioniq 9. Разликата е 597 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Hyundai Ioniq 9 приема до 233 kW DC, Xpeng G9L до 540 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 24 и 12 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




