Hyundai Ioniq 6 N vs MG IM5

MG IM5 води 6 към 4

Най-големи разлики: DC зареждане — Hyundai Ioniq 6 N 260 kW, MG IM5 396 kW · Мощност — Hyundai Ioniq 6 N 609 к.с., MG IM5 407 к.с. · WLTP пробег — Hyundai Ioniq 6 N 487 km, MG IM5 710 km.

Hyundai Ioniq 6 N

Спортен седан от клас D с висока производителност, оборудван със задвижване на всички колела и бързо зареждане (DC).

MG IM5

MG IM5 е седан от клас D, който предлага три варианта на задвижване с мощност от 295 до 751 конски сили.

Профил спрямо пазара: Hyundai Ioniq 6 N срещу MG IM5

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Hyundai Ioniq 6 N или MG IM5 — кой печели къде

MG IM5 води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmMG IM5 +223 km
    Hyundai Ioniq 6 N
    487
    MG IM5
    710
  • Батерия kWhMG IM5 +12,5 kWh
    Hyundai Ioniq 6 N
    84
    MG IM5
    96,5
  • Разход ↓ kWh/100 kmMG IM5 −2,7 kWh/100 km
    Hyundai Ioniq 6 N
    18,7
    MG IM5
    16
  • Мощност к.с.Hyundai Ioniq 6 N +202 к.с.
    Hyundai Ioniq 6 N
    609
    MG IM5
    407
  • 0–100 км/ч ↓ sHyundai Ioniq 6 N −1,5 s
    Hyundai Ioniq 6 N
    3,4
    MG IM5
    4,9
  • Максимална скорост km/hHyundai Ioniq 6 N +37 km/h
    Hyundai Ioniq 6 N
    257
    MG IM5
    220
  • DC зареждане kWMG IM5 +136 kW
    Hyundai Ioniq 6 N
    260
    MG IM5
    396
  • AC зареждане kWБез разлика
    Hyundai Ioniq 6 N
    11
    MG IM5
    11
  • Зареждане ↓ minMG IM5 −1 min
    Hyundai Ioniq 6 N
    18
    MG IM5
    17
  • Тегло ↓ kgHyundai Ioniq 6 N −44 kg
    Hyundai Ioniq 6 N
    2166
    MG IM5
    2210
  • Багажник lMG IM5 +86 l
    Hyundai Ioniq 6 N
    371
    MG IM5
    457

Добавете трета кола

Технически данни: Hyundai Ioniq 6 N срещу MG IM5

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Hyundai Ioniq 6 N срещу MG IM5
Основни параметри Hyundai Ioniq 6 N
N
MG IM5
Premium
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег487 km710 kmMG +223 km
Батерия84 kWh96,5 kWhMG +12,5 kWh
Разход ↓18,7 kWh/100 km16 kWh/100 kmMG −2,7 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане260 kW396 kWMG +136 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓18 min17 minMG −1 min
Пробег за минута зареждане18,9 km/min29,2 km/minMG +10,3 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност609 к.с.407 к.с.Hyundai +202 к.с.
0–100 км/ч ↓3,4 s4,9 sHyundai −1,5 s
Максимална скорост257 km/h220 km/hHyundai +37 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2166 kg2210 kgHyundai −44 kg
Багажник371 l457 lMG +86 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4935 mm4931 mmHyundai +4 mm
Ширина1940 mm1960 mmMG +20 mm
Височина1495 mm1474 mmHyundai +21 mm
Разстояние между осите2965 mm2950 mmHyundai +15 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Hyundai Ioniq 6 N

Цена за 100 км5,61
Месечно70
Годишно841

MG IM5

Цена за 100 км4,8
Месечно60
Годишно720

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Hyundai Ioniq 6 N

MG IM5

Други сравнения в този клас: Седан, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Hyundai Ioniq 6 N или MG IM5?

MG IM5 стига по-далеч: 710 км WLTP срещу 487 км на Hyundai Ioniq 6 N. Това е разлика от 223 км.

Как се различава задвижването на Hyundai Ioniq 6 N и MG IM5?

Hyundai Ioniq 6 N има AWD и 609 к.с.. MG IM5 има RWD и 407 к.с..

Кой е по-мощен — Hyundai Ioniq 6 N или MG IM5?

Hyundai Ioniq 6 N е по-мощен: 609 к.с. срещу 407 к.с. на MG IM5. Разликата е 202 к.с..

Кой има по-голям багажник?

MG IM5 побира повече: 457 л срещу 371 л в Hyundai Ioniq 6 N. Разликата е 86 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.