BYD Seal vs Hyundai Ioniq 6 N
Hyundai Ioniq 6 N води 6 към 4
Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — BYD Seal 37 min, Hyundai Ioniq 6 N 18 min · Мощност — BYD Seal 313 к.с., Hyundai Ioniq 6 N 609 к.с. · 0–100 км/ч — BYD Seal 5,9 s, Hyundai Ioniq 6 N 3,4 s.
BYD Seal
BYD Seal е седан от сегмент D в три варианта: от 231 к.с. и пробег по WLTP 460 km до 530 к.с. със задвижване на четирите колела.
Hyundai Ioniq 6 N
Спортен седан от клас D с висока производителност, оборудван със задвижване на всички колела и бързо зареждане (DC).
Профил спрямо пазара: BYD Seal срещу Hyundai Ioniq 6 N
BYD SealDesign RWD
Hyundai Ioniq 6 NN
BYD Seal или Hyundai Ioniq 6 N — кой печели къде
Hyundai Ioniq 6 N води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBYD Seal +83 km
- Батерия kWhHyundai Ioniq 6 N +1,5 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBYD Seal −2,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Hyundai Ioniq 6 N +296 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sHyundai Ioniq 6 N −2,5 s
- Максимална скорост km/hHyundai Ioniq 6 N +77 km/h
- DC зареждане kWHyundai Ioniq 6 N +110 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minHyundai Ioniq 6 N −19 min
- Тегло ↓ kgBYD Seal −111 kg
- Багажник lBYD Seal +114 l
Технически данни: BYD Seal срещу Hyundai Ioniq 6 N
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BYD SealDesign RWD | Hyundai Ioniq 6 NN | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 570 km | 487 km | BYD +83 km |
| Батерия | 82,5 kWh | 84 kWh | Hyundai +1,5 kWh |
| Разход ↓ | 16,6 kWh/100 km | 18,7 kWh/100 km | BYD −2,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 150 kW | 260 kW | Hyundai +110 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 37 min | 18 min | Hyundai −19 min |
| Пробег за минута зареждане | 10,8 km/min | 18,9 km/min | Hyundai +8,1 km/min |
| Напрежение | 400 V | 800 V | Hyundai +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 313 к.с. | 609 к.с. | Hyundai +296 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 5,9 s | 3,4 s | Hyundai −2,5 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 257 km/h | Hyundai +77 km/h |
| Задвижване | RWD | AWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2055 kg | 2166 kg | BYD −111 kg |
| Багажник | 485 l | 371 l | BYD +114 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4800 mm | 4935 mm | Hyundai +135 mm |
| Ширина | 1875 mm | 1940 mm | Hyundai +65 mm |
| Височина | 1460 mm | 1495 mm | Hyundai +35 mm |
| Разстояние между осите | 2920 mm | 2965 mm | Hyundai +45 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BYD Seal
Hyundai Ioniq 6 N
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
BYD Seal
Hyundai Ioniq 6 N
Други сравнения в този клас: Седан, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BYD Seal или Hyundai Ioniq 6 N?
BYD Seal стига по-далеч: 570 км WLTP срещу 487 км на Hyundai Ioniq 6 N. Това е разлика от 83 км.
Защо Hyundai Ioniq 6 N има по-голяма батерия, но по-малък пробег от BYD Seal?
Hyundai Ioniq 6 N носи 84 kWh и изминава 487 км, докато BYD Seal с батерия от 82,5 kWh изминава 570 км. Енергийната консумация решава: 18,7 срещу 16,6 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на BYD Seal и Hyundai Ioniq 6 N?
BYD Seal има RWD и 313 к.с.. Hyundai Ioniq 6 N има AWD и 609 к.с..
Кой е по-мощен — BYD Seal или Hyundai Ioniq 6 N?
Hyundai Ioniq 6 N е по-мощен: 609 к.с. срещу 313 к.с. на BYD Seal. Разликата е 296 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.


