BYD Seal vs Mazda 6e

BYD Seal води 6 към 4

Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — BYD Seal 37 min, Mazda 6e 24 min · Багажник — BYD Seal 485 l, Mazda 6e 336 l · DC зареждане — BYD Seal 150 kW, Mazda 6e 200 kW.

BYD Seal

BYD Seal е седан от сегмент D в три варианта: от 231 к.с. и пробег по WLTP 460 km до 530 к.с. със задвижване на четирите колела.

Mazda 6e

Mazda 6e е електрически седан от клас D, предлагащ пробег до 560 км и бързо зареждане с постоянен ток (DC) с мощност 200 kW.

Профил спрямо пазара: BYD Seal срещу Mazda 6e

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Seal или Mazda 6e — кой печели къде

BYD Seal води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBYD Seal +10 km
    BYD Seal
    570
    Mazda 6e
    560
  • Батерия kWhBYD Seal +4,5 kWh
    BYD Seal
    82,5
    Mazda 6e
    78
  • Разход ↓ kWh/100 kmMazda 6e −0,5 kWh/100 km
    BYD Seal
    16,6
    Mazda 6e
    16,1
  • Мощност к.с.BYD Seal +55 к.с.
    BYD Seal
    313
    Mazda 6e
    258
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Seal −1,4 s
    BYD Seal
    5,9
    Mazda 6e
    7,3
  • Максимална скорост km/hBYD Seal +5 km/h
    BYD Seal
    180
    Mazda 6e
    175
  • DC зареждане kWMazda 6e +50 kW
    BYD Seal
    150
    Mazda 6e
    200
  • AC зареждане kWБез разлика
    BYD Seal
    11
    Mazda 6e
    11
  • Зареждане ↓ minMazda 6e −13 min
    BYD Seal
    37
    Mazda 6e
    24
  • Тегло ↓ kgMazda 6e −40 kg
    BYD Seal
    2055
    Mazda 6e
    2015
  • Багажник lBYD Seal +149 l
    BYD Seal
    485
    Mazda 6e
    336

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Seal срещу Mazda 6e

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Seal срещу Mazda 6e
Основни параметри BYD Seal
Design RWD
Mazda 6e
78 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег570 km560 kmBYD +10 km
Батерия82,5 kWh78 kWhBYD +4,5 kWh
Разход ↓16,6 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmMazda −0,5 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане150 kW200 kWMazda +50 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓37 min24 minMazda −13 min
Пробег за минута зареждане10,8 km/min16,3 km/minMazda +5,5 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност313 к.с.258 к.с.BYD +55 к.с.
0–100 км/ч ↓5,9 s7,3 sBYD −1,4 s
Максимална скорост180 km/h175 km/hBYD +5 km/h
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓2055 kg2015 kgMazda −40 kg
Багажник485 l336 lBYD +149 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо BYD
Дължина4800 mm4921 mmMazda +121 mm
Ширина1875 mm1890 mmMazda +15 mm
Височина1460 mm1491 mmMazda +31 mm
Разстояние между осите2920 mm2895 mmBYD +25 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Seal

Цена за 100 км4,98
Месечно62
Годишно747

Mazda 6e

Цена за 100 км4,83
Месечно60
Годишно725

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Seal

Mazda 6e

Други сравнения в този клас: Седан, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само BYD Seal — неговата батерия от 82,5 kWh тогава работи като източник на енергия. Mazda 6e с 78 kWh не предлага тази функция.

Кой има по-голям багажник?

BYD Seal побира повече: 485 л срещу 336 л в Mazda 6e. Разликата е 149 л.

Кой се зарежда по-бързо?

BYD Seal приема до 150 kW DC, Mazda 6e до 200 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 37 и 24 мин.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Mazda 6e консумира по-малко електричество: 16,1 kWh/100 км срещу 16,6 kWh/100 км в BYD Seal. През 15000 км на година това е разлика от 75 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.