Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq
Škoda Enyaq води 6 към 5
Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — Hyundai Ioniq 5 18 min, Škoda Enyaq 29 min · DC зареждане — Hyundai Ioniq 5 260 kW, Škoda Enyaq 165 kW · Мощност — Hyundai Ioniq 5 229 к.с., Škoda Enyaq 286 к.с..
Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5 е кросоувър от сегмент D, предлагащ три варианта на задвижване с пробег по стандарта WLTP, достигащ до 570 км.
Škoda Enyaq
Škoda Enyaq е електрически SUV от клас D със задвижване на задните колела (RWD) или четири задвижващи колела (AWD): мощност от 190 до 340 конски сили, пробег до 581 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 165 kW.
Профил спрямо пазара: Hyundai Ioniq 5 срещу Škoda Enyaq
Hyundai Ioniq 584 kWh RWD
Škoda Enyaq85
Hyundai Ioniq 5 или Škoda Enyaq — кой печели къде
Škoda Enyaq води 6 към 5
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmŠkoda Enyaq +11 km
- Батерия kWhHyundai Ioniq 5 +7 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −0,8 kWh/100 km
- Мощност к.с.Škoda Enyaq +57 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sŠkoda Enyaq −0,9 s
- Максимална скорост km/hHyundai Ioniq 5 +5 km/h
- DC зареждане kWHyundai Ioniq 5 +95 kW
- AC зареждане kWŠkoda Enyaq +0,5 kW
- Зареждане ↓ minHyundai Ioniq 5 −11 min
- Тегло ↓ kgHyundai Ioniq 5 −81 kg
- Багажник lŠkoda Enyaq +65 l
Технически данни: Hyundai Ioniq 5 срещу Škoda Enyaq
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Hyundai Ioniq 584 kWh RWD | Škoda Enyaq85 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 570 km | 581 km | Škoda +11 km |
| Батерия | 84 kWh | 77 kWh | Hyundai +7 kWh |
| Разход ↓ | 16 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km | Škoda −0,8 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 260 kW | 165 kW | Hyundai +95 kW |
| AC зареждане | 10,5 kW | 11 kW | Škoda +0,5 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 18 min | 29 min | Hyundai −11 min |
| Пробег за минута зареждане | 22,2 km/min | 14 km/min | Hyundai +8,2 km/min |
| Напрежение | 800 V | 400 V | Hyundai +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 229 к.с. | 286 к.с. | Škoda +57 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,5 s | 6,6 s | Škoda −0,9 s |
| Максимална скорост | 185 km/h | 180 km/h | Hyundai +5 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1985 kg | 2066 kg | Hyundai −81 kg |
| Багажник | 520 l | 585 l | Škoda +65 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4655 mm | 4658 mm | Škoda +3 mm |
| Ширина | 1890 mm | 1879 mm | Hyundai +11 mm |
| Височина | 1605 mm | 1622 mm | Škoda +17 mm |
| Разстояние между осите | 3000 mm | 2766 mm | Hyundai +234 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Hyundai Ioniq 5
Škoda Enyaq
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Hyundai Ioniq 5
Škoda Enyaq
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Защо Hyundai Ioniq 5 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Škoda Enyaq?
Hyundai Ioniq 5 носи 84 kWh и изминава 570 км, докато Škoda Enyaq с батерия от 77 kWh изминава 581 км. Енергийната консумация решава: 16 срещу 15,2 kWh/100 км.
Кой има по-голям багажник?
Škoda Enyaq побира повече: 585 л срещу 520 л в Hyundai Ioniq 5. Разликата е 65 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Hyundai Ioniq 5 приема до 260 kW DC, Škoda Enyaq до 165 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 18 и 29 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Škoda Enyaq консумира по-малко електричество: 15,2 kWh/100 км срещу 16 kWh/100 км в Hyundai Ioniq 5. През 15000 км на година това е разлика от 120 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





