Hyundai Ioniq 5 N vs Xpeng G6
Xpeng G6 води 6 към 4
Най-големи разлики: Мощност — Hyundai Ioniq 5 N 609 к.с., Xpeng G6 296 к.с. · 0–100 км/ч — Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s, Xpeng G6 6,7 s · DC зареждане — Hyundai Ioniq 5 N 239 kW, Xpeng G6 451 kW.
Hyundai Ioniq 5 N
Високопроизводителен електрически кросоувър от сегмент D, предлагащ ускорение от 0 до 100 km/h за 3,4 секунди.
Xpeng G6
Xpeng G6 е кросоувър от сегмент D, предлагащ три варианта на задвижване и бързо зареждане с постоянен ток (DC) до 451 kW.
Профил спрямо пазара: Hyundai Ioniq 5 N срещу Xpeng G6
Hyundai Ioniq 5 NN
Xpeng G6Long Range RWD
Hyundai Ioniq 5 N или Xpeng G6 — кой печели къде
Xpeng G6 води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmXpeng G6 +77 km
- Батерия kWhHyundai Ioniq 5 N +4 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −3,7 kWh/100 km
- Мощност к.с.Hyundai Ioniq 5 N +313 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sHyundai Ioniq 5 N −3,3 s
- Максимална скорост km/hHyundai Ioniq 5 N +58 km/h
- DC зареждане kWXpeng G6 +212 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minXpeng G6 −6 min
- Тегло ↓ kgXpeng G6 −85 kg
- Багажник lXpeng G6 +91 l
Технически данни: Hyundai Ioniq 5 N срещу Xpeng G6
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Hyundai Ioniq 5 NN | Xpeng G6Long Range RWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 448 km | 525 km | Xpeng +77 km |
| Батерия | 84 kWh | 80 kWh | Hyundai +4 kWh |
| Разход ↓ | 21,2 kWh/100 km | 17,5 kWh/100 km | Xpeng −3,7 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 239 kW | 451 kW | Xpeng +212 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 18 min | 12 min | Xpeng −6 min |
| Пробег за минута зареждане | 17,4 km/min | 30,6 km/min | Xpeng +13,2 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 609 к.с. | 296 к.с. | Hyundai +313 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 3,4 s | 6,7 s | Hyundai −3,3 s |
| Максимална скорост | 260 km/h | 202 km/h | Hyundai +58 km/h |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2200 kg | 2115 kg | Xpeng −85 kg |
| Багажник | 480 l | 571 l | Xpeng +91 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4715 mm | 4758 mm | Xpeng +43 mm |
| Ширина | 1940 mm | 1920 mm | Hyundai +20 mm |
| Височина | 1585 mm | 1650 mm | Xpeng +65 mm |
| Разстояние между осите | 3000 mm | 2890 mm | Hyundai +110 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Hyundai Ioniq 5 N
Xpeng G6
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Hyundai Ioniq 5 N
Xpeng G6
Други сравнения в този клас: Кросоувър, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Hyundai Ioniq 5 N или Xpeng G6?
Xpeng G6 стига по-далеч: 525 км WLTP срещу 448 км на Hyundai Ioniq 5 N. Това е разлика от 77 км.
Защо Hyundai Ioniq 5 N има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Xpeng G6?
Hyundai Ioniq 5 N носи 84 kWh и изминава 448 км, докато Xpeng G6 с батерия от 80 kWh изминава 525 км. Енергийната консумация решава: 21,2 срещу 17,5 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на Hyundai Ioniq 5 N и Xpeng G6?
Hyundai Ioniq 5 N има AWD и 609 к.с.. Xpeng G6 има RWD и 296 к.с..
Кой е по-мощен — Hyundai Ioniq 5 N или Xpeng G6?
Hyundai Ioniq 5 N е по-мощен: 609 к.с. срещу 296 к.с. на Xpeng G6. Разликата е 313 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





