BMW iX4 vs Xpeng G6

BMW iX4 води 6 към 4

Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — BMW iX4 21 min, Xpeng G6 12 min · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Xpeng G6 296 к.с. · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Xpeng G6 525 km.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Xpeng G6

Xpeng G6 е кросоувър от сегмент D, предлагащ три варианта на задвижване и бързо зареждане с постоянен ток (DC) до 451 kW.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Xpeng G6

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Xpeng G6 — кой печели къде

BMW iX4 води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +303 km
    BMW iX4
    828
    Xpeng G6
    525
  • Батерия kWhBMW iX4 +28,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Xpeng G6
    80
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Xpeng G6
    17,5
  • Мощност к.с.BMW iX4 +173 к.с.
    BMW iX4
    469
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −1,8 s
    BMW iX4
    4,9
    Xpeng G6
    6,7
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +8 km/h
    BMW iX4
    210
    Xpeng G6
    202
  • DC зареждане kWXpeng G6 +51 kW
    BMW iX4
    400
    Xpeng G6
    451
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Xpeng G6
    11
  • Зареждане ↓ minXpeng G6 −9 min
    BMW iX4
    21
    Xpeng G6
    12
  • Тегло ↓ kgXpeng G6 −190 kg
    BMW iX4
    2305
    Xpeng G6
    2115
  • Багажник lXpeng G6 +81 l
    BMW iX4
    490
    Xpeng G6
    571

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Xpeng G6

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Xpeng G6
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Xpeng G6
Long Range RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km525 kmBMW +303 km
Батерия108,7 kWh80 kWhBMW +28,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmBMW −1,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW451 kWXpeng +51 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min12 minXpeng −9 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min30,6 km/minXpeng +3 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.296 к.с.BMW +173 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s6,7 sBMW −1,8 s
Максимална скорост210 km/h202 km/hBMW +8 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2115 kgXpeng −190 kg
Багажник490 l571 lXpeng +81 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4758 mmBMW +24 mm
Ширина1895 mm1920 mmXpeng +25 mm
Височина1595 mm1650 mmXpeng +55 mm
Разстояние между осите2897 mm2890 mmBMW +7 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Xpeng G6

Цена за 100 км5,25
Месечно66
Годишно788

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Xpeng G6

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Xpeng G6?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 525 км на Xpeng G6. Това е разлика от 303 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Xpeng G6?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Xpeng G6 има RWD и 296 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Xpeng G6?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 296 к.с. на Xpeng G6. Разликата е 173 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Xpeng G6 побира повече: 571 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 81 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.