Geely EX5 vs Lancia Gamma
Lancia Gamma води 5 към 3
Най-големи разлики: WLTP пробег — Geely EX5 451 km, Lancia Gamma 741 km · AC зареждане — Geely EX5 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Батерия — Geely EX5 68,39 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh.
Geely EX5
Geely EX5 е кросоувър от клас C, предлагащ два варианта на батерия с пробег до 451 км и задвижване към предните колела.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Профил спрямо пазара: Geely EX5 срещу Lancia Gamma
- Geely EX5Ultra
Lancia GammaLong Range
Geely EX5 или Lancia Gamma — кой печели къде
Lancia Gamma води 5 към 3
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +290 km
- Батерия kWhLancia Gamma +28,8 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmGeely EX5 −1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lancia Gamma +28 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sНяма данни
- Максимална скорост km/hНяма данни
- DC зареждане kWLancia Gamma +25 kW
- AC зареждане kWGeely EX5 +4 kW
- Тегло ↓ kgGeely EX5 −320 kg
- Багажник lLancia Gamma +99 l
Технически данни: Geely EX5 срещу Lancia Gamma
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Geely EX5 Ultra | Lancia GammaLong Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 451 km | 741 km | Lancia +290 km |
| Батерия | 68,39 kWh | 97,2 kWh | Lancia +28,8 kWh |
| Разход ↓ | 15,2 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Geely −1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 135 kW | 160 kW | Lancia +25 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 7 kW | Geely +4 kW |
| Зареждане ⚠ | 20 min 30–80% | 27 min 20–80% | 7 min |
| Пробег за минута зареждане | 11,3 km/min | 16,5 km/min | Lancia +5,2 km/min |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 217 к.с. | 245 к.с. | Lancia +28 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | — | 7,8 s | — |
| Максимална скорост | — | 190 km/h | — |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1815 kg | 2135 kg | Geely −320 kg |
| Багажник | 461 l | 560 l | Lancia +99 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4615 mm | 4672 mm | Lancia +57 mm |
| Ширина | 1901 mm | 1898 mm | Geely +3 mm |
| Височина | 1670 mm | 1664 mm | Geely +6 mm |
| Разстояние между осите | 2750 mm | 2791 mm | Lancia +41 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Geely EX5
Lancia Gamma
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Geely EX5
Lancia Gamma
Други сравнения в този клас: Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Geely EX5 или Lancia Gamma?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 451 км на Geely EX5. Това е разлика от 290 км.
Кой има по-голям багажник?
Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 461 л в Geely EX5. Разликата е 99 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Geely EX5 приема до 135 kW DC, Lancia Gamma до 160 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Geely EX5 консумира по-малко електричество: 15,2 kWh/100 км срещу 16,2 kWh/100 км в Lancia Gamma. През 15000 км на година това е разлика от 150 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




