Ford Mustang Mach-E vs Nissan Ariya
Ford Mustang Mach-E води 7 към 1
Най-големи разлики: Разход — Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km, Nissan Ariya 18,1 kWh/100 km · 0–100 км/ч — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Nissan Ariya 7,6 s · Мощност — Ford Mustang Mach-E 276 к.с., Nissan Ariya 238 к.с..
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E е SUV от клас D, в моделната година 2026 в четири варианта: пробег по WLTP от 470 до 615 км, мощност от 268 до 487 к.с.
Nissan Ariya
Nissan Ariya е кросоувър от сегмент D в пет варианта: пробег по WLTP от 403 до 533 km, мощност от 214 до 435 к.с.
Профил спрямо пазара: Ford Mustang Mach-E срещу Nissan Ariya
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026
Nissan Ariya87 kWh
Ford Mustang Mach-E или Nissan Ariya — кой печели къде
Ford Mustang Mach-E води 7 към 1
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmFord Mustang Mach-E +82 km
- Батерия kWhFord Mustang Mach-E +1 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −3,8 kWh/100 km
- Мощност к.с.Ford Mustang Mach-E +38 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sFord Mustang Mach-E −1,5 s
- Максимална скорост km/hFord Mustang Mach-E +20 km/h
- DC зареждане kWFord Mustang Mach-E +20 kW
- AC зареждане kWНяма данни
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgNissan Ariya −27 kg
- Багажник lНяма данни
Технически данни: Ford Mustang Mach-E срещу Nissan Ariya
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026 | Nissan Ariya87 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 615 km | 533 km | Ford +82 km |
| Батерия | 88 kWh | 87 kWh | Ford +1 kWh |
| Разход ↓ | 14,3 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | Ford −3,8 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 150 kW | 130 kW | Ford +20 kW |
| AC зареждане | — | 22 kW | — |
| Зареждане 20–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 10,7 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 276 к.с. | 238 к.с. | Ford +38 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,1 s | 7,6 s | Ford −1,5 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 160 km/h | Ford +20 km/h |
| Задвижване | RWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2086 kg | 2059 kg | Nissan −27 kg |
| Багажник | — | 466 l | — |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Nissan |
| Дължина | — | 4595 mm | — |
| Ширина | — | 1850 mm | — |
| Височина | — | 1650 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2775 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Ford Mustang Mach-E
Nissan Ariya
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Ford Mustang Mach-E
Nissan Ariya
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Ford Mustang Mach-E или Nissan Ariya?
Ford Mustang Mach-E стига по-далеч: 615 км WLTP срещу 533 км на Nissan Ariya. Това е разлика от 82 км.
Как се различава задвижването на Ford Mustang Mach-E и Nissan Ariya?
Ford Mustang Mach-E има RWD и 276 к.с.. Nissan Ariya има FWD и 238 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Nissan Ariya — неговата батерия от 87 kWh тогава работи като източник на енергия. Ford Mustang Mach-E с 88 kWh не предлага тази функция.
Кой се зарежда по-бързо?
Ford Mustang Mach-E приема до 150 kW DC, Nissan Ariya до 130 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




