Dacia Spring vs Fiat 500e

Fiat 500e води 6 към 3

Най-големи разлики: Багажник — Dacia Spring 325 l, Fiat 500e 185 l · DC зареждане — Dacia Spring 50 kW, Fiat 500e 85 kW · Батерия — Dacia Spring 27,5 kWh, Fiat 500e 42 kWh.

Dacia Spring

Втората генерация на Dacia Spring е градски хечбек от клас A с батерия от 27,5 kWh, пробег според стандарта WLTP от 250 км и мощност 82 коня.

Fiat 500e

Fiat 500e е градски хечбек от клас А, предлаган във варианти с различна мощност и капацитет на батерията.

Профил спрямо пазара: Dacia Spring срещу Fiat 500e

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Dacia Spring или Fiat 500e — кой печели къде

Fiat 500e води 6 към 3

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmFiat 500e +70 km
    Dacia Spring
    250
    Fiat 500e
    320
  • Батерия kWhFiat 500e +14,5 kWh
    Dacia Spring
    27,5
    Fiat 500e
    42
  • Разход ↓ kWh/100 kmDacia Spring −1,7 kWh/100 km
    Dacia Spring
    12,7
    Fiat 500e
    14,4
  • Мощност к.с.Fiat 500e +36 к.с.
    Dacia Spring
    82
    Fiat 500e
    118
  • 0–100 км/ч ↓ sFiat 500e −3,1 s
    Dacia Spring
    12,1
    Fiat 500e
    9
  • Максимална скорост km/hFiat 500e +20 km/h
    Dacia Spring
    130
    Fiat 500e
    150
  • DC зареждане kWFiat 500e +35 kW
    Dacia Spring
    50
    Fiat 500e
    85
  • AC зареждане kWНяма данни
    Dacia Spring
    —
    Fiat 500e
    11
  • Тегло ↓ kgDacia Spring −213 kg
    Dacia Spring
    1187
    Fiat 500e
    1400
  • Багажник lDacia Spring +140 l
    Dacia Spring
    325
    Fiat 500e
    185

Добавете трета кола

Технически данни: Dacia Spring срещу Fiat 500e

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Dacia Spring срещу Fiat 500e
Основни параметри Dacia Spring
Electric 80
Fiat 500e
42 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег250 km320 kmFiat +70 km
Батерия27,5 kWh42 kWhFiat +14,5 kWh
Разход ↓12,7 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmDacia −1,7 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане50 kW85 kWFiat +35 kW
AC зареждане—11 kW—
Зареждане ⚠30 min 10–80%35 min 0–80%5 min
Пробег за минута зареждане5,8 km/min7,3 km/minFiat +1,5 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност82 к.с.118 к.с.Fiat +36 к.с.
0–100 км/ч ↓12,1 s9 sFiat −3,1 s
Максимална скорост130 km/h150 km/hFiat +20 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1187 kg1400 kgDacia −213 kg
Багажник325 l185 lDacia +140 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо Dacia
Дължина3855 mm3632 mmDacia +223 mm
Ширина1722 mm1683 mmDacia +39 mm
Височина1519 mm1527 mmFiat +8 mm
Разстояние между осите2492 mm2322 mmDacia +170 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Dacia Spring

Цена за 100 км3,81
Месечно48
Годишно571

Fiat 500e

Цена за 100 км4,32
Месечно54
Годишно648

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Dacia Spring

Fiat 500e

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Dacia Spring или Fiat 500e?

Fiat 500e стига по-далеч: 320 км WLTP срещу 250 км на Dacia Spring. Това е разлика от 70 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Dacia Spring — неговата батерия от 27,5 kWh тогава работи като източник на енергия. Fiat 500e с 42 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Dacia Spring или Fiat 500e?

Fiat 500e е по-мощен: 118 к.с. срещу 82 к.с. на Dacia Spring. Разликата е 36 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Dacia Spring побира повече: 325 л срещу 185 л в Fiat 500e. Разликата е 140 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.