Changan Deepal S05 vs Lancia Gamma

Changan Deepal S05 води 6 към 4

Най-големи разлики: AC зареждане — Changan Deepal S05 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · WLTP пробег — Changan Deepal S05 488 km, Lancia Gamma 741 km · Батерия — Changan Deepal S05 68,8 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh.

Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 е SUV от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: RWD Max с пробег по WLTP 488 km и AWD Max с мощност 435 к.с.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

Профил спрямо пазара: Changan Deepal S05 срещу Lancia Gamma

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Changan Deepal S05 или Lancia Gamma — кой печели къде

Changan Deepal S05 води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +253 km
    Changan Deepal S05
    488
    Lancia Gamma
    741
  • Батерия kWhLancia Gamma +28,4 kWh
    Changan Deepal S05
    68,8
    Lancia Gamma
    97,2
  • Разход ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,3 kWh/100 km
    Changan Deepal S05
    15,9
    Lancia Gamma
    16,2
  • Мощност к.с.Changan Deepal S05 +27 к.с.
    Changan Deepal S05
    272
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 км/ч ↓ sChangan Deepal S05 −0,3 s
    Changan Deepal S05
    7,5
    Lancia Gamma
    7,8
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +10 km/h
    Changan Deepal S05
    180
    Lancia Gamma
    190
  • DC зареждане kWChangan Deepal S05 +40 kW
    Changan Deepal S05
    200
    Lancia Gamma
    160
  • AC зареждане kWChangan Deepal S05 +4 kW
    Changan Deepal S05
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Тегло ↓ kgChangan Deepal S05 −195 kg
    Changan Deepal S05
    1940
    Lancia Gamma
    2135
  • Багажник lLancia Gamma +68 l
    Changan Deepal S05
    492
    Lancia Gamma
    560

Добавете трета кола

Технически данни: Changan Deepal S05 срещу Lancia Gamma

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Changan Deepal S05 срещу Lancia Gamma
Основни параметри Changan Deepal S05
RWD Max
Lancia Gamma
Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег488 km741 kmLancia +253 km
Батерия68,8 kWh97,2 kWhLancia +28,4 kWh
Разход ↓15,9 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmChangan −0,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане200 kW160 kWChangan +40 kW
AC зареждане11 kW7 kWChangan +4 kW
Зареждане ⚠23 min 10–80%27 min 20–80%4 min
Пробег за минута зареждане14,9 km/min16,5 km/minLancia +1,6 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност272 к.с.245 к.с.Changan +27 к.с.
0–100 км/ч ↓7,5 s7,8 sChangan −0,3 s
Максимална скорост180 km/h190 km/hLancia +10 km/h
ЗадвижванеRWDFWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓1940 kg2135 kgChangan −195 kg
Багажник492 l560 lLancia +68 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4598 mm4672 mmLancia +74 mm
Ширина1900 mm1898 mmChangan +2 mm
Височина1600 mm1664 mmLancia +64 mm
Разстояние между осите2880 mm2791 mmChangan +89 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Changan Deepal S05

Цена за 100 км4,77
Месечно60
Годишно716

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Changan Deepal S05

Lancia Gamma

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Changan Deepal S05 или Lancia Gamma?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 488 км на Changan Deepal S05. Това е разлика от 253 км.

Как се различава задвижването на Changan Deepal S05 и Lancia Gamma?

Changan Deepal S05 има RWD и 272 к.с.. Lancia Gamma има FWD и 245 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 492 л в Changan Deepal S05. Разликата е 68 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Changan Deepal S05 приема до 200 kW DC, Lancia Gamma до 160 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.