BYD Seal vs Togg T10F

BYD Seal води 5 към 4

Най-големи разлики: Мощност — BYD Seal 313 к.с., Togg T10F 218 к.с. · 0–100 км/ч — BYD Seal 5,9 s, Togg T10F 7,5 s · DC зареждане — BYD Seal 150 kW, Togg T10F 180 kW.

BYD Seal

BYD Seal е седан от сегмент D в три варианта: от 231 к.с. и пробег по WLTP 460 km до 530 к.с. със задвижване на четирите колела.

Togg T10F

Togg T10F е седан от сегмент D, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 335 до 610 km, мощност от 218 до 435 к.с.

Профил спрямо пазара: BYD Seal срещу Togg T10F

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Seal или Togg T10F — кой печели къде

BYD Seal води 5 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmTogg T10F +40 km
    BYD Seal
    570
    Togg T10F
    610
  • Батерия kWhTogg T10F +6 kWh
    BYD Seal
    82,5
    Togg T10F
    88,5
  • Разход ↓ kWh/100 kmBYD Seal −0,8 kWh/100 km
    BYD Seal
    16,6
    Togg T10F
    17,4
  • Мощност к.с.BYD Seal +95 к.с.
    BYD Seal
    313
    Togg T10F
    218
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Seal −1,6 s
    BYD Seal
    5,9
    Togg T10F
    7,5
  • Максимална скорост km/hBYD Seal +8 km/h
    BYD Seal
    180
    Togg T10F
    172
  • DC зареждане kWTogg T10F +30 kW
    BYD Seal
    150
    Togg T10F
    180
  • AC зареждане kWБез разлика
    BYD Seal
    11
    Togg T10F
    11
  • Тегло ↓ kgBYD Seal −24 kg
    BYD Seal
    2055
    Togg T10F
    2079
  • Багажник lTogg T10F +20 l
    BYD Seal
    485
    Togg T10F
    505

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Seal срещу Togg T10F

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Seal срещу Togg T10F
Основни параметри BYD Seal
Design RWD
Togg T10F
V1 RWD Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег570 km610 kmTogg +40 km
Батерия82,5 kWh88,5 kWhTogg +6 kWh
Разход ↓16,6 kWh/100 km17,4 kWh/100 kmBYD −0,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане150 kW180 kWTogg +30 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠37 min 10–80%28 min 20–80%9 min
Пробег за минута зареждане10,8 km/min13,1 km/minTogg +2,3 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност313 к.с.218 к.с.BYD +95 к.с.
0–100 км/ч ↓5,9 s7,5 sBYD −1,6 s
Максимална скорост180 km/h172 km/hBYD +8 km/h
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓2055 kg2079 kgBYD −24 kg
Багажник485 l505 lTogg +20 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4800 mm4830 mmTogg +30 mm
Ширина1875 mm1881 mmTogg +6 mm
Височина1460 mm1553 mmTogg +93 mm
Разстояние между осите2920 mm2890 mmBYD +30 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Seal

Цена за 100 км4,98
Месечно62
Годишно747

Togg T10F

Цена за 100 км5,22
Месечно65
Годишно783

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Seal

Togg T10F

Други сравнения в този клас: Седан, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BYD Seal или Togg T10F?

Togg T10F стига по-далеч: 610 км WLTP срещу 570 км на BYD Seal. Това е разлика от 40 км.

Кой е по-мощен — BYD Seal или Togg T10F?

BYD Seal е по-мощен: 313 к.с. срещу 218 к.с. на Togg T10F. Разликата е 95 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

BYD Seal приема до 150 kW DC, Togg T10F до 180 kW.

Кой е по-евтин за експлоатация?

BYD Seal консумира по-малко електричество: 16,6 kWh/100 км срещу 17,4 kWh/100 км в Togg T10F. През 15000 км на година това е разлика от 120 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.