BMW iX4 vs Toyota bZ4X

BMW iX4 води 8 към 2

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Toyota bZ4X 150 kW · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Toyota bZ4X 224 к.с. · Батерия — BMW iX4 108,7 kWh, Toyota bZ4X 69 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Toyota bZ4X

Toyota bZ4X е SUV от клас D, който се предлага с опции за задвижване на предните или всички колела, както и с батерии с различен капацитет.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Toyota bZ4X

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Toyota bZ4X — кой печели къде

BMW iX4 води 8 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +259 km
    BMW iX4
    828
    Toyota bZ4X
    569
  • Батерия kWhBMW iX4 +39,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Toyota bZ4X
    69
  • Разход ↓ kWh/100 kmToyota bZ4X −1,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Toyota bZ4X
    13,9
  • Мощност к.с.BMW iX4 +245 к.с.
    BMW iX4
    469
    Toyota bZ4X
    224
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −2,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Toyota bZ4X
    7,4
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +50 km/h
    BMW iX4
    210
    Toyota bZ4X
    160
  • DC зареждане kWBMW iX4 +250 kW
    BMW iX4
    400
    Toyota bZ4X
    150
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Toyota bZ4X
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX4 −7 min
    BMW iX4
    21
    Toyota bZ4X
    28
  • Тегло ↓ kgToyota bZ4X −375 kg
    BMW iX4
    2305
    Toyota bZ4X
    1930
  • Багажник lBMW iX4 +38 l
    BMW iX4
    490
    Toyota bZ4X
    452

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Toyota bZ4X

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Toyota bZ4X
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Toyota bZ4X
FWD 73.1 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km569 kmBMW +259 km
Батерия108,7 kWh69 kWhBMW +39,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km13,9 kWh/100 kmToyota −1,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW150 kWBMW +250 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min28 minBMW −7 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min14,2 km/minBMW +13,4 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.224 к.с.BMW +245 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s7,4 sBMW −2,5 s
Максимална скорост210 km/h160 km/hBMW +50 km/h
ЗадвижванеAWDFWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg1930 kgToyota −375 kg
Багажник490 l452 lBMW +38 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4690 mmBMW +92 mm
Ширина1895 mm1860 mmBMW +35 mm
Височина1595 mm1650 mmToyota +55 mm
Разстояние между осите2897 mm2850 mmBMW +47 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Toyota bZ4X

Цена за 100 км4,17
Месечно52
Годишно626

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Toyota bZ4X

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Toyota bZ4X?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 569 км на Toyota bZ4X. Това е разлика от 259 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Toyota bZ4X?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Toyota bZ4X има FWD и 224 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Toyota bZ4X?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 224 к.с. на Toyota bZ4X. Разликата е 245 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, Toyota bZ4X до 150 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 28 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.