BMW iX4 vs Porsche Macan

BMW iX4 води 6 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Porsche Macan 270 kW · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Porsche Macan 360 к.с. · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Porsche Macan 641 km.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Porsche Macan

Електрическият SUV от клас D се предлага в пет варианта на задвижване, с мощност от 360 до 639 конски сили.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Porsche Macan

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Porsche Macan — кой печели къде

BMW iX4 води 6 към 3

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +187 km
    BMW iX4
    828
    Porsche Macan
    641
  • Батерия kWhBMW iX4 +13,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Porsche Macan
    95
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1,3 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Porsche Macan
    17
  • Мощност к.с.BMW iX4 +109 к.с.
    BMW iX4
    469
    Porsche Macan
    360
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −0,8 s
    BMW iX4
    4,9
    Porsche Macan
    5,7
  • Максимална скорост km/hPorsche Macan +10 km/h
    BMW iX4
    210
    Porsche Macan
    220
  • DC зареждане kWBMW iX4 +130 kW
    BMW iX4
    400
    Porsche Macan
    270
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Porsche Macan
    11
  • Зареждане ↓ minБез разлика
    BMW iX4
    21
    Porsche Macan
    21
  • Тегло ↓ kgPorsche Macan −85 kg
    BMW iX4
    2305
    Porsche Macan
    2220
  • Багажник lPorsche Macan +50 l
    BMW iX4
    490
    Porsche Macan
    540

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Porsche Macan

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Porsche Macan
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Porsche Macan
Macan
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km641 kmBMW +187 km
Батерия108,7 kWh95 kWhBMW +13,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km17 kWh/100 kmBMW −1,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW270 kWBMW +130 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min21 minБез разлика
Пробег за минута зареждане27,6 km/min21,4 km/minBMW +6,2 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.360 к.с.BMW +109 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s5,7 sBMW −0,8 s
Максимална скорост210 km/h220 km/hPorsche +10 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2220 kgPorsche −85 kg
Багажник490 l540 lPorsche +50 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо BMW
Дължина4782 mm4784 mmPorsche +2 mm
Ширина1895 mm1938 mmPorsche +43 mm
Височина1595 mm1623 mmPorsche +28 mm
Разстояние между осите2897 mm2893 mmBMW +4 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Porsche Macan

Цена за 100 км5,1
Месечно64
Годишно765

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Porsche Macan

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Porsche Macan?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 641 км на Porsche Macan. Това е разлика от 187 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Porsche Macan?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Porsche Macan има RWD и 360 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само BMW iX4 — неговата батерия от 108,7 kWh тогава работи като източник на енергия. Porsche Macan с 95 kWh не предлага тази функция.

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, Porsche Macan до 270 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 21 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.