BMW iX4 vs Nio EL6
BMW iX4 води 7 към 3
Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Nio EL6 125 kW · Зареждане 10–80% — BMW iX4 21 min, Nio EL6 40 min · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Nio EL6 529 km.
BMW iX4
BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.
Nio EL6
Nio EL6 е SUV от клас D, който предлага задвижване на четирите колела и два варианта на капацитета на батерията, като същевременно запазва еднаква мощност на силовия агрегат.
Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Nio EL6
BMW iX4 или Nio EL6 — кой печели къде
BMW iX4 води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX4 +299 km
- Батерия kWhBMW iX4 +8,7 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,7 kWh/100 km
- Мощност к.с.Nio EL6 +20 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sNio EL6 −0,4 s
- Максимална скорост km/hBMW iX4 +10 km/h
- DC зареждане kWBMW iX4 +275 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minBMW iX4 −19 min
- Тегло ↓ kgBMW iX4 −18 kg
- Багажник lNio EL6 +89 l
Технически данни: BMW iX4 срещу Nio EL6
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iX450 xDrive | Nio EL6100 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 828 km | 529 km | BMW +299 km |
| Батерия | 108,7 kWh | 100 kWh | BMW +8,7 kWh |
| Разход ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,4 kWh/100 km | BMW −4,7 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 400 kW | 125 kW | BMW +275 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 21 min | 40 min | BMW −19 min |
| Пробег за минута зареждане | 27,6 km/min | 9,3 km/min | BMW +18,3 km/min |
| Напрежение | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 469 к.с. | 489 к.с. | Nio +20 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,9 s | 4,5 s | Nio −0,4 s |
| Максимална скорост | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Задвижване | AWD | AWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2305 kg | 2323 kg | BMW −18 kg |
| Багажник | 490 l | 579 l | Nio +89 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4782 mm | 4854 mm | Nio +72 mm |
| Ширина | 1895 mm | 1995 mm | Nio +100 mm |
| Височина | 1595 mm | 1703 mm | Nio +108 mm |
| Разстояние между осите | 2897 mm | 2915 mm | Nio +18 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX4
Nio EL6
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Nio EL6?
BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 529 км на Nio EL6. Това е разлика от 299 км.
Кой има по-голям багажник?
Nio EL6 побира повече: 579 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 89 л.
Кой се зарежда по-бързо?
BMW iX4 приема до 400 kW DC, Nio EL6 до 125 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 40 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
BMW iX4 консумира по-малко електричество: 15,7 kWh/100 км срещу 20,4 kWh/100 км в Nio EL6. През 15000 км на година това е разлика от 705 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.







