BMW iX4 vs MG IM6
BMW iX4 води 7 към 3
Най-големи разлики: Багажник — BMW iX4 490 l, MG IM6 665 l · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, MG IM6 625 km · Зареждане 10–80% — BMW iX4 21 min, MG IM6 17 min.
BMW iX4
BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.
MG IM6
MG IM6 е SUV от сегмент D, предлагащ висока мощност на двигателя и бързо зареждане с постоянен ток (DC) до 396 kW.
Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу MG IM6
BMW iX4 или MG IM6 — кой печели къде
BMW iX4 води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX4 +203 km
- Батерия kWhBMW iX4 +12,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,5 kWh/100 km
- Мощност к.с.BMW iX4 +62 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −0,5 s
- Максимална скорост km/hMG IM6 +25 km/h
- DC зареждане kWBMW iX4 +4 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minMG IM6 −4 min
- Тегло ↓ kgBMW iX4 −15 kg
- Багажник lMG IM6 +175 l
Технически данни: BMW iX4 срещу MG IM6
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iX450 xDrive | MG IM6Premium | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 828 km | 625 km | BMW +203 km |
| Батерия | 108,7 kWh | 96,5 kWh | BMW +12,2 kWh |
| Разход ↓ | 15,7 kWh/100 km | 18,2 kWh/100 km | BMW −2,5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 400 kW | 396 kW | BMW +4 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 21 min | 17 min | MG −4 min |
| Пробег за минута зареждане | 27,6 km/min | 25,7 km/min | BMW +1,9 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 469 к.с. | 407 к.с. | BMW +62 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,9 s | 5,4 s | BMW −0,5 s |
| Максимална скорост | 210 km/h | 235 km/h | MG +25 km/h |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2305 kg | 2320 kg | BMW −15 kg |
| Багажник | 490 l | 665 l | MG +175 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4782 mm | 4904 mm | MG +122 mm |
| Ширина | 1895 mm | 1988 mm | MG +93 mm |
| Височина | 1595 mm | 1669 mm | MG +74 mm |
| Разстояние между осите | 2897 mm | 2950 mm | MG +53 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX4
MG IM6
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или MG IM6?
BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 625 км на MG IM6. Това е разлика от 203 км.
Как се различава задвижването на BMW iX4 и MG IM6?
BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. MG IM6 има RWD и 407 к.с..
Кой има по-голям багажник?
MG IM6 побира повече: 665 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 175 л.
Кой се зарежда по-бързо?
BMW iX4 приема до 400 kW DC, MG IM6 до 396 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 17 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.







