Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E
Alpine A390 води 4 към 3
Най-големи разлики: Мощност — Alpine A390 400 к.с., Ford Mustang Mach-E 276 к.с. · Разход — Alpine A390 18,7 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km · 0–100 км/ч — Alpine A390 4,8 s, Ford Mustang Mach-E 6,1 s.
Alpine A390
Alpine A390 е електрически SUV от сегмент D, предлаган в две конфигурации със задвижване на четирите колела и пробег над 540 km по цикъла WLTP.
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E е SUV от клас D, в моделната година 2026 в четири варианта: пробег по WLTP от 470 до 615 км, мощност от 268 до 487 к.с.
Профил спрямо пазара: Alpine A390 срещу Ford Mustang Mach-E
Alpine A390GT
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026
Alpine A390 или Ford Mustang Mach-E — кой печели къде
Alpine A390 води 4 към 3
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmFord Mustang Mach-E +64 km
- Батерия kWhAlpine A390 +1 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −4,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.Alpine A390 +124 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAlpine A390 −1,3 s
- Максимална скорост km/hAlpine A390 +20 km/h
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWНяма данни
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgFord Mustang Mach-E −38 kg
- Багажник lНяма данни
Технически данни: Alpine A390 срещу Ford Mustang Mach-E
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Alpine A390GT | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 551 km | 615 km | Ford +64 km |
| Батерия | 89 kWh | 88 kWh | Alpine +1 kWh |
| Разход ↓ | 18,7 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −4,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 150 kW | 150 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 22 kW | — | — |
| Зареждане 15–80% ↓ | 29 min | — | — |
| Пробег за минута зареждане | 12,4 km/min | — | — |
| Напрежение | 400 V | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 400 к.с. | 276 к.с. | Alpine +124 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,8 s | 6,1 s | Alpine −1,3 s |
| Максимална скорост | 200 km/h | 180 km/h | Alpine +20 km/h |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2124 kg | 2086 kg | Ford −38 kg |
| Багажник | 532 l | — | — |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Alpine |
| Дължина | 4615 mm | — | — |
| Ширина | 1885 mm | — | — |
| Височина | 1532 mm | — | — |
| Разстояние между осите | 2708 mm | — | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Alpine A390
Ford Mustang Mach-E
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Alpine A390
Ford Mustang Mach-E
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Alpine A390 или Ford Mustang Mach-E?
Ford Mustang Mach-E стига по-далеч: 615 км WLTP срещу 551 км на Alpine A390. Това е разлика от 64 км.
Защо Alpine A390 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Ford Mustang Mach-E?
Alpine A390 носи 89 kWh и изминава 551 км, докато Ford Mustang Mach-E с батерия от 88 kWh изминава 615 км. Енергийната консумация решава: 18,7 срещу 14,3 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на Alpine A390 и Ford Mustang Mach-E?
Alpine A390 има AWD и 400 к.с.. Ford Mustang Mach-E има RWD и 276 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Alpine A390 — неговата батерия от 89 kWh тогава работи като източник на енергия. Ford Mustang Mach-E с 88 kWh не предлага тази функция.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



