Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf

Alpine A290 води 7 към 2

Най-големи разлики: Мощност — Alpine A290 180 к.с., BYD Dolphin Surf 88 к.с. · 0–100 км/ч — Alpine A290 7,4 s, BYD Dolphin Surf 12,1 s · Батерия — Alpine A290 52 kWh, BYD Dolphin Surf 43,2 kWh.

Alpine A290

Alpine A290 е електрически хечбек от сегмент B, който предлага два варианта на задвижване с мощност от 180 к.с. до 220 к.с.

BYD Dolphin Surf

BYD Dolphin Surf е електрически хечбек от клас B, предлаган в три различни комплектации и задвижван само на предните колела.

Профил спрямо пазара: Alpine A290 срещу BYD Dolphin Surf

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Alpine A290 или BYD Dolphin Surf — кой печели къде

Alpine A290 води 7 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmAlpine A290 +58 km
    Alpine A290
    380
    BYD Dolphin Surf
    322
  • Батерия kWhAlpine A290 +8,8 kWh
    Alpine A290
    52
    BYD Dolphin Surf
    43,2
  • Разход ↓ kWh/100 kmBYD Dolphin Surf −0,2 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    BYD Dolphin Surf
    15,6
  • Мощност к.с.Alpine A290 +92 к.с.
    Alpine A290
    180
    BYD Dolphin Surf
    88
  • 0–100 км/ч ↓ sAlpine A290 −4,7 s
    Alpine A290
    7,4
    BYD Dolphin Surf
    12,1
  • Максимална скорост km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    BYD Dolphin Surf
    150
  • DC зареждане kWAlpine A290 +15 kW
    Alpine A290
    100
    BYD Dolphin Surf
    85
  • AC зареждане kWБез разлика
    Alpine A290
    11
    BYD Dolphin Surf
    11
  • Тегло ↓ kgBYD Dolphin Surf −113 kg
    Alpine A290
    1483
    BYD Dolphin Surf
    1370
  • Багажник lAlpine A290 +18 l
    Alpine A290
    326
    BYD Dolphin Surf
    308

Добавете трета кола

Технически данни: Alpine A290 срещу BYD Dolphin Surf

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Alpine A290 срещу BYD Dolphin Surf
Основни параметри Alpine A290
GT
BYD Dolphin Surf
Boost 43.2 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег380 km322 kmAlpine +58 km
Батерия52 kWh43,2 kWhAlpine +8,8 kWh
Разход ↓15,8 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmBYD −0,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане100 kW85 kWAlpine +15 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠30 min 15–80%30 min 10–80%Без разлика
Пробег за минута зареждане8,2 km/min7,5 km/minAlpine +0,7 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност180 к.с.88 к.с.Alpine +92 к.с.
0–100 км/ч ↓7,4 s12,1 sAlpine −4,7 s
Максимална скорост160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1483 kg1370 kgBYD −113 kg
Багажник326 l308 lAlpine +18 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина3997 mm3990 mmAlpine +7 mm
Ширина1823 mm1720 mmAlpine +103 mm
Височина1512 mm1590 mmBYD +78 mm
Разстояние между осите2534 mm2500 mmAlpine +34 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Alpine A290

Цена за 100 км4,74
Месечно59
Годишно711

BYD Dolphin Surf

Цена за 100 км4,68
Месечно59
Годишно702

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Alpine A290

BYD Dolphin Surf

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Alpine A290 или BYD Dolphin Surf?

Alpine A290 стига по-далеч: 380 км WLTP срещу 322 км на BYD Dolphin Surf. Това е разлика от 58 км.

Кой е по-мощен — Alpine A290 или BYD Dolphin Surf?

Alpine A290 е по-мощен: 180 к.с. срещу 88 к.с. на BYD Dolphin Surf. Разликата е 92 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

Alpine A290 приема до 100 kW DC, BYD Dolphin Surf до 85 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.